Rána budú chladné aj mrazivé, no denné teploty budú rásť

15.04.2019 o 07:14 - Peter Minárik
  • Článok

Počas tohto týždňa nás čaká prevažne stabilné počasie s chladnými ránami. V priebehu dňa sa však budú teploty šplhať na príjemné hodnoty.

Rána budú chladné aj mrazivé, no denné teploty budú rásť

Počas celého tohto týždňa sa bude nad Škandináviou rozkladať mohutná tlaková výš. Tá sa postará na našom území prevažne o stabilné počasie. 

Po okraji tejto tlakovej výše bude do našej oblasti prúdiť od severovýchodu suchý vzduch. Ten sa bude prejavovať aj naďalej na výrazných amplitúdach teplôt. Zatiaľ čo počas noci budú teploty klesať poriadne nízko a najmä na začiatku týždňa aj pod nulu, tak v priebehu dňa začnú teploty rásť postupne až nad +15 °C.

Zrážky nás počas tohto týždňa čakajú len ojedinele. Vyskytovať by sa mali najčastejšie v polovici týždňa v podobe prehánok. S príchodom víkendu sa začne otepľovať a teploty by mali stúpať až nad hranicu +20 °C.

---pr---

Teplý víkend môžete využiť napríklad na horách. Vydať sa môžete do Tatier, kde sa môžete ubytovať v príjemnom hoteli v Starej Lesnej.

Hotel Lesná v Starej Lesnej, v podhorí Vysokých Tatier, je výnimočný hneď niekoľkokrát. Okrem zaujímavej polohy v tichej obci mimo rušného centra Tatier, ale pritom iba pár kilometrov od hlavných tatranských stredísk, sa môže pochváliť hneď niekoľkými prvenstvami v rámci slovenského hotelierstva. Viac o hoteli nájdete TU.

Najnovšie správy