VIDEO: Košicami sa prehnala silná búrka s krúpami

02.07.2019 o 15:18 - Košice - Peter Minárik
  • Článok

Intenzívna búrka opäť zasiahla mesto Košice. Búrka bola sprevádzaná prívalovými zrážkami, silným nárazovým vetrom a krúpami.

VIDEO: Košicami sa prehnala silná búrka s krúpami

Minulý štvrtok zasiahla Košice silná supercelárna búrka, ktorá produkovala až 8 cm krúpy, ktoré rozbíjali autá. Intenzívne búrky sa do Košíc dnes vrátili opäť a zasa spôsobovali komplikácie.

Búrky sa začali formovať v oblasti Gemera a postúpili najmä nad severnú časť mesta. V oblasti Košíc sa vyskytla supercelárna búrka.

Vo viacerých častiach mesta Košice sa vyskytla búrka, ktorá bola sprevádzaná silným nárazovým vetrom a krupobitím. Najväčšie krúpy dosahovali priemer 2 cm.

Video nájdete aj na našom Youtube kanály. Odoberajte nás a nič Vám neujde

Krúpy opäť vystrašili šoférov, ktorí vyhľadávali úkrytu pod prístreškami čerpacích staníc, či pod mostami. Tie minulotýždňové totiž spôsobovali materiálne škody, preliačiny na kapotách a rozbíjali sklá.

foto: Dávid Kaško
foto: Dávid Kaško

Problémy v Košiciach spôsobil aj prívalový dážď, ktorý zaplavil niekoľko ciest a ulíc. Problémy nastali napríklad v okolí Jumba alebo na ulici Palackého, kde voda siahala do výšky až niekoľkých centimetrov.

 

Najnovšie správy