Počasie Brezno - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Hmla

Predpoveď počasia na sobota 02. 03. Brezno

Oblačno
6 °C Oblačno
Prehánky
Ráno
7 °C - Prehánky
Prehánky
Popoludnie
8 °C - Prehánky
Oblačno
Večer
7 °C - Oblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 03. 03. Brezno

Polooblačno
9 °C Polooblačno
Prehánky
Ráno
6 °C - Prehánky
Polooblačno
Popoludnie
9 °C - Polooblačno
Hmla
Večer
7 °C - Hmla

Zaujímavosti o lokalite

Brezno je mesto ležiace v Banskobystrickom kraji v regióne Horehronie. Nachádza sa na brehu rieky Hron v Breznianskej kotline. Teploty sú ovplyvňované blízkymi pohoriami ako sú Nízke Tatry a Veporské Vrchy. Priemerná ročná teplota je 6.6 °C. Rozdiel medzi nameraným absolútnym minimom a maximom je 59,8 °C.

Brezno má niečo okolo 21 000 obyvateľov z ktorých je väčšina Slovenskej národnosti. V meste môžete nájsť mnoho pamiatok ako napríklad barokový Rímskokatolícky kostol Panny Márie Nanebovzatej, Mestskú vežu s manzardovou strechou z roku 1830 alebo Renesančný meštiansky dom zo 17. storočia. V Brezne už dlhé roky pôsobí Divadelný súbor Jána Chalupku. Od roku 2005 sa v Brezne pravidelne organizuje inšpiratívny festival Divadelná chalupka, na ktorom vystupujú divadlá zo Slovenska ako aj a zo zahraničia. V Brezne sa praktizuje mnoho športov. Nachádza sa tu Športový klub Brezno, Airsoftový team, HK Brezno, Karate Klub, Klub slovenských turistov a mnoho iných. V meste pôsobil známy spisovateľ a dramatik Ján Chalupka či spevák Pavol Habera.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram