Počasie Detva - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na piatok 23. 02. Detva

Dážď
7 °C Dážď
Dážď
Ráno
6 °C - Dážď
Oblačno
Popoludnie
8 °C - Oblačno
Dážď
Večer
7 °C - Dážď

Predpoveď počasia na sobota 24. 02. Detva

Oblačno
6 °C Oblačno
Dážď
Ráno
7 °C - Dážď
Oblačno
Popoludnie
10 °C - Oblačno
Oblačno
Večer
6 °C - Oblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 25. 02. Detva

Prehánky
8 °C Prehánky
Oblačno
Ráno
7 °C - Oblačno
Oblačno
Popoludnie
10 °C - Oblačno
Prehánky
Večer
8 °C - Prehánky

Zaujímavosti o lokalite

Detva je mesto nachádzajúce sa v centre Slovenska pod pohorím Poľana. Detva sa nachádza v mierne teplom a mierne vlkom klimatickom pásme s prevahou kontinentality. V zimnom období teploty klesnú aj na -25 °C. Naopak v lete stúpnu niekedy aj na 35 °C. V lete sa v oblasti tvoria časté búrky.

V Detve sídli takmer 15 000 obyvateľov. Mesto je vybudované pomerne v kopci. Najnižší bod je vo výške 380 m.n.m. a najvyšší 600 m.n.m. v severných častiach mesta. Na území mesta sa našli archeologické vykopávky pravekej keramiky a obydlí staré 3000 rokov. Turisti navštevujú najmä súbor ľudových domov, Detvianske vyrezávané kríže a Rímskokatolícky kostol sv. Františka z Assisi zo 17. Storočia. V okolí mesta sa pravidelne konajú Folklórne slávnosti pod Poľanou ktoré trvajú vždy od piatku do nedele. V meste sa hráva florbal, futbal, hokej a volejbal.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram