Počasie Lučenec - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na sobota 20. 04. Lučenec

Polooblačno
11 °C Polooblačno
Jasno
Večer
5 °C - Jasno

Predpoveď počasia na nedeľa 21. 04. Lučenec

Oblačno
11 °C Oblačno
Polooblačno
Ráno
7 °C - Polooblačno
Prehánky
Popoludnie
13 °C - Prehánky
Prehánky
Večer
6 °C - Prehánky

Zaujímavosti o lokalite

Lučenec sa nachádza v Banskobystrickom regióne. Je centrom historického regiónu Novohrad. Leží v Lučenskej kotline na sútoku Krivánskeho a Tuhárskeho potoka. V okolí sa nachádzajú pohoria ako Cerová vrchovina, Stlociké vrchy a Ostrôžky. Nachádza sa v kontinentálnom podnebí čo znamená horúce letá a chladné zimy. Priemerná najnižšia teplota je 3.9 °C a najvyššia 14.5 °C. V okolí Lučenca sa nachádzajú rezervoáre Ľadovo, Mýtna, Málinec a najznámejší Ružiná.

Lučenec má 28 000 obyvateľov na ploche 47 kilometrov štvorcových. Mesto sa skladá z troch častí - Lučenec, Opatová a Malá Ves. Najväčšia sídlisko je Rúbanisko. Najznámejšie kultúrne stavby sú Dom kultúry Boženy Slančíkovej-Timravy a Amfiteáter. Nachádza sa tu taktiež Novohradské múzeum a galéria. Turisti často navštevujú Evanjelický kostol stojací na staršej tolerančnej stavbe z roku 1783. Mesto vlastní extraligový basketbalový tím. Z Lučenca podháza známy slovenský rapper Ego.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram