Počasie Revúca - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Jasno

Predpoveď počasia na piatok 26. 04. Revúca

Oblačno
13 °C Oblačno
Jasno
Ráno
8 °C - Jasno
Oblačno
Popoludnie
13 °C - Oblačno
Skoro jasno
Večer
10 °C - Skoro jasno

Predpoveď počasia na sobota 27. 04. Revúca

Polooblačno
16 °C Polooblačno
Oblačno
Ráno
10 °C - Oblačno
Polooblačno
Popoludnie
16 °C - Polooblačno
Polooblačno
Večer
12 °C - Polooblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 28. 04. Revúca

Polooblačno
20 °C Polooblačno
Jasno
Ráno
13 °C - Jasno
Polooblačno
Popoludnie
20 °C - Polooblačno
Jasno
Večer
16 °C - Jasno

Zaujímavosti o lokalite

Revúca je okresné mesto nachádzajúce sa v Banskobystrickom kraji. Rozprestiera sa v juhovýchodnej časti Slovenského rudohoria, na pomedzí Revúckej vrchoviny a Stolických vrchov. V okolí mesta sa nachádza sútok riek Muráň a Zdychavka. V lete tu často bývajú letné dni , tropické dni sa vyskytujú nepravidelne. Tropické noci len výnimočne. Snehová pokrývka sa v posledných rokoch udržiava nepravidelne.

Prvá písomná zmienka o meste Revúca pochádza z roku 1243. V meste žije približne 12 000 obyvateľov. Nachádza sa tu budova Prvého slovenského patronátneho gymnázia z druhej polovice 18. storočia. Jednou z najstarších stavieb v meste je Rímskokatolícky kostol sv. Vavrinca z druhej polovice 15. storočia. Okolo kostola sa nachádza taktiež ochranný múr z 15. Storočia. V Revúcej sa nachádza Gymnázium Martina Kukučína, Prvé slovenské literárne gymnázium a súkromná stredná odborná škola. V meste sa narodil predseda Národnej Rady Slovenskej Republiky Andrej Danko.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram