Počasie Trebišov - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Jasno

Predpoveď počasia na piatok 26. 04. Trebišov

Polooblačno
15 °C Polooblačno
Jasno
Ráno
7 °C - Jasno
Polooblačno
Popoludnie
16 °C - Polooblačno
Jasno
Večer
9 °C - Jasno

Predpoveď počasia na sobota 27. 04. Trebišov

Polooblačno
18 °C Polooblačno
Oblačno
Ráno
7 °C - Oblačno
Polooblačno
Popoludnie
18 °C - Polooblačno
Jasno
Večer
15 °C - Jasno

Predpoveď počasia na nedeľa 28. 04. Trebišov

Jasno
22 °C Jasno
Polooblačno
Ráno
12 °C - Polooblačno
Jasno
Popoludnie
22 °C - Jasno
Jasno
Večer
17 °C - Jasno

Zaujímavosti o lokalite

Trebišov je známy ako centrum južného Zemplína, rozprestiera sa v juhozápadnej časti Východoslovenskej nížiny, na rozhraní Trebišovskej tabule a Ondavskej vrchoviny. Nachádza sa zväčša na pravom brehu potoka Trnávka, prítoku Ondavy. Počasie v Trebišove je veľmi teplé, v lete teploty dosahujú až 33°C ale v noci teplota klesá aj na 11°C - časté tropické dni. V zimných mesiacoch je chladno s minimálnou vrstvou snehovej pokrývky.

V meste žije približne 23 000 obyvateľov. V okolí prevláda poľnohospodárstvo, hlavne ovocné sady, zelené záhrady, lužné lesy s prírodnými rezerváciami. Súčasťou regiónu je tokajská vinohradnícka oblasť, ktorá má vynikajúce vína najvyššej kvality. V Trebišove sa nachádza kaštieľ postavený Grófom Imrichom Csákym v roku 1786, ktorý momentálne slúži ako vlastivedné múzeum. Pamiatkami sú aj Rímskokatolícky kostol Navštívenia Panny Márie z roku 1404, Mariánske súsošie z roku 1800, Mauzóleum Andrássyho rodiny nachádzajúce sa v mestskom parku, Vojnový cintorín s Pamätníkom Červenej armády  a zrúcanina Hradu Parič. V meste sa pravidelne konajú Dni mesta a podujatie Divadelný Trebišov.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram