Počasie Nitra - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Polooblačno

Predpoveď počasia na sobota 20. 04. Nitra

Oblačno
5 °C Oblačno
Skoro jasno
Večer
6 °C - Skoro jasno

Predpoveď počasia na nedeľa 21. 04. Nitra

Polooblačno
10 °C Polooblačno
Polooblačno
Ráno
6 °C - Polooblačno
Polooblačno
Popoludnie
10 °C - Polooblačno
Oblačno
Večer
5 °C - Oblačno

Zaujímavosti o lokalite

Nitra, jedno z najstarších miest, je krajské mesto Slovenskej republiky s počtom obyvateľov 77 000. Nachádza sa v západnej časti Slovenka pod vrchom Zobor. V okolí mesta preteká rieka Nitra. Mesto sa nachádza v najteplejšej a najsuchšej časti Slovenka, čo spôsobuje teplé letá. Toto historicky bohaté mesto je známe svojim duchovným významom, ako centrum kresťanstva v regióne, a tiež ako dôležité kultúrne a vzdelávacie centrum.

Vďaka svojej polohe v južnej časti Slovenska má Nitra teplejšie a miernejšie počasie v porovnaní s inými časťami krajiny. Predpoveď počasia pre mesto Nitra často ukazuje teplé letá a mierne zimy. Tento klimatický aspekt je dôležitý pre poľnohospodárstvo v regióne, ako aj pre plánovanie rôznych vonkajších aktivít a podujatí, ktoré mesto ponúka.

Počasie v meste NITRA a predpoveď na zajtra, ako aj na nasledujúce dni v meste je jednoduchá na predpoveď vďaka tomu, že v tomto meste na západe Slovenska prevláda suchšie počasie, ktoré sa ľahšie predvída. Predpoveď počasia je v Nitre dôležitá pre poľnohospodárov, turistov aj miestnych obyvateľov. Je to kľúčový faktor pri plánovaní všetkého od každodenných aktivít po sezónne festivaly a udalosti, ktoré sú v meste často organizované.

Najznámejšia pamiatka v Nitre je Kalvária, no nachádza sa tu aj mnoho iných historických pamiatok ako napríklad Nitrianska synagóga či Nitriansky hrad. Výstavba hradu sa začala už v 9. storočí. V súčasnosti slúži ako sídlo Nitrianskej Rímskokatolíckej diecézy. V Nitre sa nachádza Univerzita Konštantína Filozofa a Slovenská poľnohospodárska univerzita. Mesto je tiež známe vďaka svojej univerzite a rôznorodým kultúrnym a spoločenským podujatiam, ktoré pritiahnu návštevníkov z celého Slovenska a zahraničia.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram