Počasie Zlaté Moravce - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Polooblačno

Predpoveď počasia na sobota 20. 04. Zlaté Moravce

Prehánky
9 °C Prehánky
Skoro jasno
Večer
5 °C - Skoro jasno

Predpoveď počasia na nedeľa 21. 04. Zlaté Moravce

Polooblačno
2 °C Polooblačno
Polooblačno
Ráno
7 °C - Polooblačno
Oblačno
Popoludnie
10 °C - Oblačno
Oblačno
Večer
5 °C - Oblačno

Zaujímavosti o lokalite

Zlaté Moravce sa nachádzajú v Nitrianskom kraji na severnom okraji Podunajskej pahorkatiny v údolí rieky Žitava a na rozhraní pohorí Tribeč a Pohronský Inovec. Mesto patrí do teplej a miernej klimatickej oblasti s priemernou ročnou teplotou 10°C. V lete sú typické horúce letné dni.

Počet obyvateľov je približne 13 000. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1113.

Najatraktívnejšou pamiatkou mesta je Kaštieľ rodiny Migazzi založený v roku 1896, v ktorom sídli mestské múzeum s historickými a prírodovednými predmetmi ako sú paleontologické nálezy a mineralogické zbierky a taktiež mauzóleum rodiny Migazzi. Na nádvorí múzea sa nachádza pamätník Janka Kráľa- básnik štúrovskej generácie, ktorý žil v Zlatých Moravciach v rokov 1862 až 1876. Obľúbená je oddychová zóna s fontánou v mestskom parku kde je vysadený viac ako 150 ročný platan javorolistý. Zlaté Moravce sú známe svojim folklórnym súborom Zlatňanka a mnohými športovými klubmi či už futbalovým, hokejovým alebo volejbalovým.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram