Počasie Humenné - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Skoro jasno

Predpoveď počasia na piatok 01. 03. Humenné

Oblačno
15 °C Oblačno
Oblačno
Ráno
8 °C - Oblačno
Oblačno
Popoludnie
15 °C - Oblačno
Oblačno
Večer
11 °C - Oblačno

Predpoveď počasia na sobota 02. 03. Humenné

Oblačno
8 °C Oblačno
Oblačno
Ráno
8 °C - Oblačno
Polooblačno
Popoludnie
14 °C - Polooblačno
Polooblačno
Večer
8 °C - Polooblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 03. 03. Humenné

Polooblačno
9 °C Polooblačno
Polooblačno
Ráno
6 °C - Polooblačno
Polooblačno
Popoludnie
14 °C - Polooblačno
Skoro jasno
Večer
9 °C - Skoro jasno

Zaujímavosti o lokalite

Humenné sa nachádza v severovýchodnej časti východného Slovenska v Prešovskom kraji na sútoku riek Laborec a Cirocha. Mesto obkolesujú zo severnej strany  Nízke Beskydy a z južnej strany Vihorlatské vrchy s nečinnou sopkou Vihorlat - 1075 m. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou teplotou -19,5°C, najchladnejším mesiacom je januar s priemernou teplotou -3°C.

Mesto obýva približne 35 000 obyvateľov. Prvá písomná zmienka o Humennom pochádza z roku 1317. V neďaleko ležiacich Vihorlatských vrchoch turisti môžu navštíviť Morské oko, ktoré je tretím najväčším prírodným jazerom na Slovensku. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je Renesančný kaštieľ so záhradami a parkom, ktoré bolo sídlo rodiny  Drughetovcov pochádzajúce z 15. Storočia. Medzi historické pamiatky Humenného patrí Gréckokatolícky chrám Zosnutia presvätej Bohorodičky z roku 1767 a Gotický kostol zo 14. storočia, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou s umiestnenými telesnými pozostatkami svätého Bonifáca. Pod záštitou mestského kultúrneho strediska funguje Galéria mesta Humenné. Z mesta pochádza hudobník, skladateľ, komik a moderátor Marián Čekovský.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram