Počasie Prešov - až 10 dní

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na 10 dní

Polooblačno

Dnes - Nedeľa 21. 04.

9 °C / 2 °C
- Polooblačno
Ervín
Dážď

Zajtra - Pondelok 22. 04.

8 °C / 1 °C
- Dážď
Slavomír
Oblačno

Utorok 23. 04.

15 °C / -2 °C
- Oblačno
Vojtech
Dážď

Streda 24. 04.

14 °C / 9 °C
- Dážď
Juraj
Dážď

Štvrtok 25. 04.

8 °C / 6 °C
- Dážď
Marek
Oblačno

Piatok 26. 04.

14 °C / 1 °C
- Oblačno
Jaroslava
Jasno

Sobota 27. 04.

18 °C / 5 °C
- Jasno
Jaroslav
Skoro jasno

Nedeľa 28. 04.

21 °C / 6 °C
- Skoro jasno
Jarmila
Jasno

Pondelok 29. 04.

22 °C / 10 °C
- Jasno
Lea

Zaujímavosti o lokalite

Prešov je krajským mestom ležiacim v Prešovskom kraji na sútoku riek Torysa a Sekčov. Mesto sa nachádza v Košickej kotline, z východu ho obklopujú Slanské vrchy a zo západu Šarišská vrchovina. Prešov, jedno z najväčších miest na východe Slovenska, je významným kultúrnym a historickým centrom s bohatým dedičstvom a živou súčasnosťou.

Priemerné teploty v letných mesiacoch júl a august dosahujú 20°C, januárové teploty sú na úrovni v priemere okolo na -3,5°C. Prešov sa s počtom obyvateľov cez 91 000 radí na tretie najväčšie mesto na Slovensku. Historické jadro mesta je národnou kultúrnou pamiatkou. Najvýznamnejšie Prešovská pamiatke je Evanjelické kolégium. Historickou dominantou mesta je Konkatedrála svätého Mikuláša z 13. storočia. Turisti môžu navštíviť Šarišskú galériu a divadlo Jonáša Záborského. V meste sídli Prešovská univerzita v Prešove. Mesto reprezentuje hlavne hádzanársky klub Tatran Prešov a futbalový klub 1. FC Tatran Prešov. Známymi rodákmi sú Michal Hudák - moderátor, Marcel Merčiak - športový komentátor a novinár a slovenskí speváci Peter Nagy a Ivan Tásler.

Počasie v Prešove

V oblasti počasia, Prešov zažíva typické kontinentálne klimatické podmienky, s horúcimi letami a chladnými zimami. Predpoveď počasia pre Prešov je dôležitá pre plánovanie rôznych aktivít, najmä vzhľadom na výrazné sezónne zmeny. Teplé letné mesiace sú ideálne na preskúmanie mesta a jeho okolia, zatiaľ čo zimné obdobie ponúka svoj vlastný pôvab a možnosti pre zimné športy a aktivitách v blízkych horách.

Predpoveď počasia pre Prešov

Predpoveď počasia v Prešove je kľúčová nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj pre turistov, ktorí navštevujú mesto, aby sa zúčastnili na jeho bohatom kultúrnom programe, vrátane rôznych festivalov, výstav a iných spoločenských podujatí. Prešov, s jeho kombináciou historického dedičstva, kultúrnej dynamiky a významných klimatických aspektov, ponúka pestrú paletu zážitkov pre každého návštevníka.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram