Počasie Sabinov - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Polooblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 14. 04. Sabinov

Polooblačno
24 °C Polooblačno
Polooblačno
Ráno
16 °C - Polooblačno
Polooblačno
Popoludnie
24 °C - Polooblačno
Polooblačno
Večer
16 °C - Polooblačno

Zaujímavosti o lokalite

Sabinov je malé mestečko ležiace v Prešovskom kraji na pomedzí pohorí Čergova a Bachurne, v údolí rieky Torysa. Od roku 1996 je Sabinov okresným mestom. Priemerné teploty v letnom mesiaci júl dosahujú 19°C, januárové teploty sú na úrovni v priemere okolo na -4,3°C. Sabinov s počtom obyvateľov približne 12 700 patrí ku menšín mestám. Prvá písomná zmienka o meste pochádza z roku 1248. Sabinov patrí k Oscarovým mestám vďaka filmu Obchod na Korze, ktorý sa v meste nakrúcal v roku 1964. Filmári si Sabinov vybrali pretože nebol dotknutý novými stavbami. V centre mesta sa nachádza súkostolie s kostolmi sťatia svätého Jána Krstiteľa a Nanebovzatia Panny Márie.

V meste funguje aj folklórny súbor Sabinovčan, ktorý vznikol v roku 1982. Turisti môžu navštíviť aj Mestské múzeum, v ktorom sú vystavené obrazy sabinovských maliarov, ľudové izby a ľudové kroje s nástrojmi a fotografie starého mesta Sabinov.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram