Počasie Vranov nad Topľou - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Jasno

Predpoveď počasia na piatok 26. 04. Vranov nad Topľou

Polooblačno
15 °C Polooblačno
Jasno
Ráno
6 °C - Jasno
Polooblačno
Popoludnie
16 °C - Polooblačno
Jasno
Večer
9 °C - Jasno

Predpoveď počasia na sobota 27. 04. Vranov nad Topľou

Skoro jasno
18 °C Skoro jasno
Polooblačno
Ráno
9 °C - Polooblačno
Skoro jasno
Popoludnie
18 °C - Skoro jasno
Skoro jasno
Večer
12 °C - Skoro jasno

Predpoveď počasia na nedeľa 28. 04. Vranov nad Topľou

Polooblačno
21 °C Polooblačno
Polooblačno
Ráno
12 °C - Polooblačno
Polooblačno
Popoludnie
22 °C - Polooblačno
Jasno
Večer
18 °C - Jasno

Zaujímavosti o lokalite

Vranov nad Topľou je okresným mestom patriace do Prešovského kraja. Mestom preteká rieka Topľa a rozprestiera sa v oblasti Vranovskej pahorkatiny, na južnom okraji Nízkych Beskýd.

Podnebím Vranov nad Topľou patrí do teplej a mierne vlhkej klimy s chladnými zimami. Mesto je domovom približne pre 22 500 obyvateľov. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1270 z donačnej listiny uhorského kráľa Štefana V. Historickou dominantou mesta je neskorogotická rímskokatolícka bazilika Narodenia Panny Márie postavený v roku 1580. Zaujímavou pamiatkou je aj starobylý zvon na Dlhom a vojenský cintorín. Hrad Čičva, ktorý sa týči neďaleko mesta. Vranov každoročne organizuje podujatie medzinárodný hudobný festival Pontes – Mosty medzi mestami pod záštitou Českej komisie pre UNESCO. Mesto má aj športové zastúpenie a to konkrétne futbalovým klubom MFK Vranov nad Topľou a MŠK Vranov nad Topľou ktoré združuje stolný tenis, box, hádzaná, hokejbal a volejbal.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram