Počasie Bánovce nad Bebravou - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na piatok 01. 03. Bánovce nad Bebravou

Prehánky
11 °C Prehánky
Prehánky
Ráno
6 °C - Prehánky
Prehánky
Popoludnie
14 °C - Prehánky
Prehánky
Večer
11 °C - Prehánky

Predpoveď počasia na sobota 02. 03. Bánovce nad Bebravou

Jasno
9 °C Jasno
Skoro jasno
Ráno
7 °C - Skoro jasno
Skoro jasno
Popoludnie
14 °C - Skoro jasno
Polooblačno
Večer
9 °C - Polooblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 03. 03. Bánovce nad Bebravou

Skoro jasno
11 °C Skoro jasno
Polooblačno
Ráno
7 °C - Polooblačno
Skoro jasno
Popoludnie
14 °C - Skoro jasno
Polooblačno
Večer
11 °C - Polooblačno

Zaujímavosti o lokalite

Bánovce nad Bebravou sú okresné mesto v Trenčianskom kraji, nachádzajúce sa v Bánovskej pahorkatine v severnej časti Podunajskej pahorkatiny. Na sever od mesta vystupujú Strážovské vrchy a na západe sa dvíha Považský Inovec. Mestom preteká rieka Bebrava, ktorá priberá Radišu a Dubničku.

Priemerná teplota v najteplejšom mesiaci júl je 19°C a v najchladnejšom mesiaci január je -1,5°C. Prvá písomná zmienka o Bánovciach pochádza z roku 1232. Počet obyvateľov je približne 19 000.

Medzi kultúrno-historické pamiatky mesta patrí kostol svätého Mikuláša biskupa gotického pôvodu z 15. Storočia a kostol Najsvätejšej Trojice na námestí Ľudovíta Štúra. Na pamiatku Ľudovíta Štúra sa v meste nachádza jeho pamätník, ktorý je dielom Jozefa Pospíšila z  roku 1936. V Bánovciach funguje množstvo športových klubom od hádzanárskeho,futbalového, turistického cez tenisový až po kolkársky. Mesto má svoju mestskú plaváreň a pôsobí sem aj folklórny súbor Drienovec.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram