Počasie Námestovo - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na piatok 19. 04. Námestovo

Dážď
8 °C Dážď
Dážď
Večer
3 °C - Dážď

Predpoveď počasia na sobota 20. 04. Námestovo

Prehánky
2 °C Prehánky
Dážď
Ráno
3 °C - Dážď
Prehánky
Popoludnie
6 °C - Prehánky
Oblačno
Večer
2 °C - Oblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 21. 04. Námestovo

Oblačno
3 °C Oblačno
Oblačno
Ráno
1 °C - Oblačno
Oblačno
Popoludnie
3 °C - Oblačno
Oblačno
Večer
1 °C - Oblačno

Zaujímavosti o lokalite

Námestovo, oravské krajské mesto, sa nachádza na brehu vodnej nádrže Oravská Priehrada. Leží v blízkosti hraníc s Poľskom. Okolo mesta sa nachádzajú pohoria Oravská Magura, Podbeskydská vrchovina, či neďaleké Roháče. Zima býva taká tuhá, že Oravská priehrada zamŕza a stáva sa hlavou atrakciou námestovského kraja. Ľudia sa tu chodia korčuľovať, vozia na autách, bežkách, dokonca aj na bicykloch alebo sa len prechádzajú.

V meste žije približne 7 800 obyvateľov. Nachádza sa tu najväčšie gymnázium na Slovensku, podľa počtu študentov – študuje tu až 1 200 študentov. Najvýznamnejšia pamiatka sa nachádza priamo uprostred Oravskej priehrady na Slanickom ostrove umenia – slanický rímskokatolícky kostol Povýšenia sv. Kríža postavený v priebehu 18. storočia. Tento kostol sa nachádzal na najvyššom bode v dedine Slanica, ktorá bola zaplavená pri výstavbe Oravskej priehrady.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram