AKTUÁLNE: Búrky strácajú na sile a postupne zanikajú

AKTUÁLNE: Búrky strácajú na sile a postupne zanikajú
Ema Bazhaykin

Silné búrky vystriedal dážď na väčšine nášho územia. Nebezpečných javov sa už dnes báť nemusíme.

Silné búrky, ktoré dnes sužovali Európu a v poobedných hodinách dorazili aj nad niektoré časti Slovenska, strácajú na sile a postupne zanikajú. Vystriedal ich poriadny lejak na väčšine územia.

 

Studený front dnes doniesol silné búrkové bunky najmä na východ, západ a juh Slovenska v poobedných a podvečerných hodinách. Búrky sprevádzali aj nebezpečné javy ako menšie krúpy na juhu či blesky. 

Blesky sa objavili najmä v poobedných hodinách v okolí mesta Prešov, Humenné a Košice, kde ich udrelo vyše 100. Neskoršie hodiny však priniesli poriadne búrky aj do Bratislavy a okolia, ktoré boli výrazne bleskovo aktívne. Do večera ich tak na našom území udrelo vyše 1 200.

Noc bude daždivá, búrky už strácajú na sile

Aktuálne už búrky nie sú bleskovo aktívne, ale vystriedal ich poriadny dážď. Na väčšine Slovenska leje ako z krhly a tak tomu bude aj celú noc. Fúkať bude zosilnený vietor, ďalšie blesky však už neočakávame, len ojedinele.

 

Dobrou správou je, že hoci búrky na niektorých miestach dnes vyzerali hrozivo, nepriniesli žiadne väčšie škody.

Daždivá noc a príchod studeného frontu prinesie radikálne ochladzovanie. Zatiaľ čo dnešné teploty dosiahli v niektorých oblastiach aj +25 °C, zajtra to už bude len +6 °C až +12 °C, na juhovýchode do +15 °C, takže sa pripravte na citeľné ochladenie. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd