Búrky spôsobujú škody: Hasiči museli evakuovať ľudí z domova dôchodcov

Veronika Salayová

Búrky na viacerých miestach juhozápadného Slovenska spôsobili lokálne záplavy. Hasiči mali dnes plné ruky práce s odstraňovaním následkov prívalových povodní.

Búrky v juhozápadných častiach Slovenska priniesli obrovské množstvo zrážok, ktoré spôsobili lokálne povodne. Najhoršia situácia bola dnes v Senci a v Komárňanskom okrese. Tam dokonca museli dnes hasiči zasahovať pri evakuácii.

V obci Kližská Nemá v okrese Komárno boli pri stacionárnej búrke dnes okolo 14.00 hod. zaplavené mnohé domy, polia, záhrady aj cesty. Vytopilo tam aj miestny domov dôchodcov. Obyvateľov domova museli dokonca evakuovať do vedľajšej budovy, informujú hasiči. 

Na okresnom riaditeľstve HaZZ v Komárne bol pre potreby ďalších evakuácií pripravený v pohotovosti aj evakuačný autobus. Hasiči už prijali z oblasti 30 žiadostí o pomoc pri vytápaných objektoch.

Na mieste okrem profesionálov v pohotovosti stále pomáha aj 20 dobrovoľných hasičských zborov obcí.

Búrky na našom území ešte nezanikli, stále sa tvoria v okolí Pohronského Ruskova. Môžu byť sprevádzané prívalovými zrážkami a ojedinele aj krupobitím. 

Situáciu na Slovensku sledujeme aj naďalej. 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
13 °C / -1 °C
Rudolf
Zajtra
Prehánky
12 °C / -1 °C
Valér
Piatok
Prehánky
11 °C / -3 °C
Jela
Sobota
Občasný dážď
10 °C / -4 °C
Marcel
Nedeľa
Občasný dážď
11 °C / -4 °C
Ervín
Pondelok
Prehánky
11 °C / -2 °C
Slavomír
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd