Dnes bude veľmi teplo. Teplota bude atakovať +35 °C

Dominik Cenkner

Záver týždňa bude v podstate začiatkom návalu tepla. Dnes sa teploty budú šplhať poriadne vysoko.

Synoptická situácia bude v dnešný deň taká, že vo veľmi teplom vzduchu k nám bude od severozápadu zasahovať okraj tlakovej výše.

Piatok teda prinesie jasné až polooblačné počasie. Navyše bude veľmi teplo.

Na Slovensku bude o päť až deväť stupňov teplejšie než sú hodnoty z dlhodobého priemeru. Pred teplom sú vydané aj varovania.

Tie platia pre takmer celé západné Slovensko a južné oblasti na strednom a východnom Slovensku. Viac sa dozviete po kliknutí TU.

Teploty a výhľad do ďalších dní

Maximálna denná teplota sa dnes bude pohybovať v rozmedzí od +29 °C do +34 °C. Len na severe budú teploty znesiteľnejšie.

Na Orave a pod Tatrami teploty vystúpia do +27 °C.

Do toho sa očakáva bezvetrie, alebo len slabý premenlivý, v južnej polovici západného Slovenska prevažne juhovýchodný vietor 2 až 6 m/s.

Takéto vysoké teploty možno očakávať aj v sobotu a nedeľu. Začiatok nového týždňa však prinesie mierne ochladenie. Viac sa dozviete v článku, ktorý sme vám priniesli ešte včera.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd