FOTO: Na Slovensku napadol prvý sneh. Pozrite sa, kde už majú bielo

17.11.2022 o 13:00 - Veronika Salayová

Dnes na našom území napadol prvý sneh nadchádzajúcej zimnej sezóny. Zo snehu sa tešia najmä na severe Slovenska, ale bielo je aj vo viacerých podhorských lokalitách. 

Dnešný sviatočný deň priniesol prvý sneh do niektorých lokalít Slovenska. Do bieleho rána sa zobudili najmä obyvatelia severných okresov, predovšetkým pod Tatrami. 

Napríklad na Liptove sa tešili zo zasneženého rána, pričom sneh v Liptovskej Tepličke zahalil celú dedinu do jemného bieleho závoja. Snehu nebolo výrazné množstvo, napadlo do 1 cm. 

Prvé vločky poletovali aj v Podolínci, Telgárte či v Liesku a sneh potešil aj mnohých Popradčanov. Krásne zasneženú krajinu mali ráno aj nad obcou Šumiac pod Kráľovou hoľou, kde sa taktiež vytvorila súvislá snehová pokrývka do 1 cm. 

Snehu bude viac

Počas uplynulej noci sa hranica sneženia pohybovala ešte pomerne vysoko, avšak už zajtra bude výrazne klesať, a aj ostatné lokality Slovenska sa tak môžu tešiť na zimné zasnežené scenérie.

V noci zo štvrtku na piatok klesne hranica sneženia na úroveň okolo 600 m n. m. a v priebehu piatka klesne ešte nižšie.

Príliv studeného vzduchu na našom území sa totiž bude ešte zvýrazňovať a spolu s tým bude hranica sneženia klesať až do najnižších polôh.

Už počas zajtrajšieho dňa sa tak zabelie v ďalších nižšie položených okresoch a ešte výraznejšie začne snežiť v noci z piatka na sobotu, kde by sa mohlo „nakopiť“ do 10 cm, a to najmä na severe a severovýchode Slovenska. 

Viac o ochladení a snežení sa dočítate v našich ďalších článkoch. Ak vás zaujíma vývoj teplôt na nasledujúce dni, nájdete ich TU