Počasie prinesie pred Vianocami aj sneženie. V týchto regiónoch bude snežiť nasledujúce dni

Počasie prinesie pred Vianocami aj sneženie. V týchto regiónoch bude snežiť nasledujúce dni
Peter Minárik

Do Vianoc nám zostávajú posledné dni, ktoré prinesú slnečné a teplé počasie, no aj daždivé, či zasnežené počasie. Takéto počasie prinesie posledný predvianočný týždeň.

Oteplenie, ktoré nás uplynulé dni zasiahlo je skutočne veľmi výrazné. Do našej oblasti sa dostáva veľmi teplý vzduch od západu, ktorý prináša nadpriemerne teplé počasie. Vzduchová hmota, ktorá na naše územie prúdi je v porovnaní s dlhodobým normálom o 10 °C teplejšia.

Vplyvom toho, ako aj jednotlivých zrážkových vĺn sa sneh na našom území vo viacerých lokalitách roztopil a podobne tomu bolo aj v okolitých krajinách. Dunaj, či Rýn dosahovali dokonca povodňové stupne.

Sneh sa už z oblastí pod 1000 metrov roztopil a uplynulé dni sa počasie stabilizovalo. Stabilné a pokojné počasie nás čaká aj nasledujúce dni, ale v polovici budúceho týždňa čaká naše územie ďalšie zhoršenie počasia.

Posledný predvianočný týždeň začne pokojne

Počasie na Slovensku a aj v okolitých krajinách ovplyvňuje rozsiahla tlaková výš, ktorá prináša stabilné počasie, no zároveň do našej oblasti pumpuje od západu teplý vzduch.

Takto by to malo byť aj nasledujúce dni. Do stredy treba na našom území počítať s pokojným, prevažne jasným až polooblačným počasím. Denné teploty pôjdu na celom území nad nulu a v najteplejších lokalitách sa dostanú až k +10 °C.

V stredu by sa počasie malo na našom území zmeniť. Tlaková výš sa stiahne späť nad Atlantik a do našej oblasti sa otvorí chladnejšie a vlhšie severozápadné prúdenie, v ktorom k nám budú postupovať jednotlivé zrážkové vlny.

Bude pršať, ale aj snežiť

V stredu ráno začne na našom území od severozápadu pršať. Spočiatku hrozí dokonca aj riziko mrznúcich zrážok. Sneženie sa zatiaľ očakáva len na horách. V stredu popoludní sa však začne ochladzovať a hranica sneženia začne klesať.

Vo štvrtok a v piatok nás čakajú oblačné až zamračené dni a postupovať k nám budú od severozápadu ďalšie zrážkové vlny. To sa však už nad naše územie natlačí chladnejší vzduch a zrážky začnú byť na severe postupne aj v nižších polohách snehové.

Studený vzduch sa bude dostávať aj nad východné Slovensko a postupne aj tu zrážky prejdú najskôr do zmiešaného a potom aj do kvapalného skupenstva.

Denné teploty sa budú pohybovať od štvrtka v intervale 0 až +6 °C, no na severe hrozí postupne aj slabý celodenný mráz. V noci by malo mrznúť na mnohých miestach.

Posledný predvianočný týždeň prinesie najskôr stabilné a teplé počasie, ktoré v stredu vystrieda upršané počasie. V druhej polovici týždňa sa na sever a východ Slovenska dostane aj sneženie. Vyhliadku počasia na Vianoce si pozrite TU >>>

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd