Pred nami je posledný slnečný a teplý deň. Už popoludní sa počasie od západu začne zhoršovať

Dominik Cenkner

Ako sa hovorí, všetko sa raz skončí a platí to aj v prípade stabilného počasia. Dnes nás totiž čaká posledný slnečný a teplý deň. V popoludňajších hodinách sa počasie od západu začne zhoršovať.

Počasie u nás v prvej polovici týždňa ovplyvňovala tlaková výš, vďaka ktorej sme mali na našom území ustálený charakter počasia. Prevládala jasná až polooblačná obloha a aj teploty boli počas dňa príjemné, na väčšine územia vystúpili nad +20 °C.

Včera sa už naše územie nachádzalo medzi dvoma tlakovými útvarmi. Medzi tlakovou výšou so stredom nad západným Ruskom a oblasťou nízkeho tlaku vzduchu nad západnou Európou. Aj teploty boli príjemné.

V Slovenskom Grobe vystúpila teplota popoludní až na +25,3 °C. K tejto hodnote mali blízko aj ďalšie miesta na Slovensku.

 

Posledný slnečný a teplý deň

Séria stabilného a priaznivého počasia sa dnešným dňom končí. Medzi tlakovou výšou nad východnou Európou a oblasťou nízkeho tlaku vzduchu nad západnou a strednou Európou k nám začne od juhovýchodu a juhu prúdiť o niečo vlhší vzduch.

Spočiatku teda ešte bude prevládať jasné až polojasné počasie, ale postupne, v popoludňajších hodinách, sa situácia začne meniť. Na západe a postupne aj na ostatnom území, pribudne aj oblačnosť, z ktorej sa budú vyskytovať slabé prehánky.

Denné teploty vystúpia od +18 °C do +23 °C. O niečo teplejšie bude na juhu stredného a východného Slovenska, kde sa očakáva teplota okolo +25 °C.

Fúkať bude prevažne východný až juhovýchodný vietor s rýchlosťou 3 až 10 m/s. V nárazoch, najmä na západe, okolo 14 m/s.

V piatok udrú búrky

Ešte výraznejšia zmena v počasí nastane v piatok. To nás zasiahnu až dve vlny búrok.

Tie majú byť aj intenzívne a môžu spôsobovať škody. Viac informácií sme vám priniesli v tomto článku.

 

Čo nás čaká počas víkendu a vlastne až 15 dní vopred prezrádza naša predpoveď počasia.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd