Pri lesných požiaroch na juhovýchode Turecka zahynulo najmenej 12 ľudí

Dominik Cenkner

Až 12 ľudí zahynulo a 78 utrpelo zranenia pri lesných požiaroch, ktoré v noci na piatok zachvátili niekoľko dedín na juhovýchode Turecka. Hasičom sa v sobotu podarilo požiar dostať pod kontrolu. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na miestne médiá.

Požiar zachvátil dve oblasti medzi mestami Mardin a Diyarbakir. Vypukol v dôsledku spaľovania slamy a z dôvodu silného vetra sa rýchlo rozšíril, uviedol úrad miestneho guvernéra.

Turecké médiá v sobotu uviedli, že požiar je pod kontrolou a záchranné zložky ochladzujú spálené oblasti. Podľa televízie NTV pri požiari zahynulo aj mnoho zvierat, ktorým sa nepodarilo utiecť.

Turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca v piatok neskoro večer uviedol, že mnohí zranení sú v kritickom stave a dve osoby museli byť v dôsledku zranení intubované.

 

Obetí pri požiaroch môže byť viac

Pálenie slamy je bežnou praxou poľnohospodárov a dedinčanov v strednej Anatólii po období zberu úrody. Približuje agentúra Reuters.

Lesný požiar vypukol v utorok aj v provincii Čanakkale na západe Turecka. Pre šíriaci sa požiar museli záchranári evakuovať obec v okrese Eceabat.

Došlo aj k čiastočnému zastaveniu lodnej dopravy. Stalo sa tak v rušnej úžine Dardanely.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd