Streda výraznejšiu zmenu počasia neprinesie. Naďalej bude teplo a tešiť nás budú aj slnečné lúče

Streda výraznejšiu zmenu počasia neprinesie. Naďalej bude teplo a tešiť nás budú aj slnečné lúče
Dominik Cenkner

Nachádzame sa v strede pracovného týždňa, ktorý sa doposiaľ nesie v znamení stabilného počasia. Ani streda tak v tomto prípade nebude výnimkou.

Počasie u nás v pondelok i v utorok ovplyvňovala tlaková výš, vďaka ktorej sme mali našom území ustálený charakter počasia. Prevládala jasná až polooblačná obloha a aj teploty boli počas dňa príjemné, na väčšine územia vystúpili nad +20 °C.

Idylku v počasí kazia len noci, kedy sa vyskytuje prízemný mráz. Stalo sa tak aj dnes, za presnými údajmi si ešte musíme počkať.

Počasie v stredu 15. mája

Naše územie sa dnes bude nachádzať medzi dvoma tlakovými útvarmi. Medzi tlakovou výšou so stredom nad západným Ruskom a oblasťou nízkeho tlaku vzduchu nad západnou Európou.

 

Streda preto prinesie prevažne jasnú až polooblačnú oblohu. Popoludní sa môže v horských oblastiach oblačnosť zväčšiť a tam sa očakávajú výnimočne prehánky.

O výdatné zrážky nepôjde. Očakáva sa, že spadne do 2 mm zrážok.

Maximálna denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od +20 °C do +25 °C. Chladnejšie bude len na Orave a pod Tatrami, a to okolo +18 °C.

Fúkať bude prevažne slabý, na juhozápade prevažne juhovýchodný vietor. Ten bude dosahovať rýchlosť 3 až 8 m/s.

Zmena počasia je na dosah

Už vo štvrtok medzi tlakovou výšou nad východnou Európou a oblasťou nízkeho tlaku nad západnou a strednou Európou k nám od juhovýchodu až juhu začne prúdiť o niečo vlhší vzduch. Najmä na západe sa preto očakávajú prehánky. Aj teploty o niečo poklesnú.

V piatok sa už očakáva výraznejšie ochladenie. Na mnohých miestach treba počítať s prehánkami, dažďom a vrátia sa aj ojedinelé búrky.

 

Aký nás čaká víkend? To už prezrádza naša predpoveď počasia, ktorá ponúka informácie až na 15 dní vopred.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd