V Dudinciach +35 °C, zatiaľ čo v Prahe len +14 °C. Rúti sa na nás ochladenie. Za hranicami je už poriadne CHLADNO

V Dudinciach +35 °C, zatiaľ čo v Prahe len +14 °C. Rúti sa na nás ochladenie. Za hranicami je už poriadne CHLADNO
Peter Minárik

Na naše územie sa rúti ochladenie, ktoré zasiahne už večer aj naše územie. V porovnaní s dnešným dňom bude už zajtra na západe výrazne chladno. V týchto chvíľach máme na Slovensku letné, ba až tropické počasie, zatiaľ čo hneď za našimi západnými hranicami panuje jeseň.

Z Poľska, naprieč celým Českom, Rakúskom, Slovinskom až do Chorvátska sa tiahne rozsiahly studený front. Tento front je hranicou medzi letom a jeseňou.

Slovensko sa zatiaľ nachádza na tej letnej strane, no naši západní susedia sa už nachádzajú v jesennom počasí, pričom v Alpách začalo snežiť a tu vládne skôr zima.

Ochladenie však v nadchádzajúcich hodinách dorazí aj na naše územie a treba sa pripraviť na výraznú zmenu počasia, ktorú prinesie spomínaný studený front.

Leto končí

Dnes sme vás už informovali, že letné počasie končí. Takto teplo ako dnes už na našom území toto leto, ktoré končí vo štvrtok nebude a zrejme takto teplo nebude tento rok už vôbec.

Aktuálne teploty sú na Slovensku poriadne vysoko. Najteplejšie je v obci Somotor, v Košickom kraji, kde sa aktuálna teplota pohybuje až na +36,2 °C.

S takýmto teplým počasím sa treba rozlúčiť. Ako vidieť na teplotnej mape, tak hneď za našimi západnými hranicami je už poriadne chladno. 

V Budapešti je +36 °C, vo Viedni len +25 °C a v Prahe už len +14 °C. Výrazné teplotné rozhranie, ktoré sa tiahne cez Európu tak oddeľuje leto od jesene a rozdiel medzi teplotami je aj +20 °C.