VIDEO: Búrka zaplavila diaľnicu D3 na severe. Spadlo 48 mm. Zasahuje aj polícia

08.06.2023 o 18:58 - Veronika Salayová

Intenzívne zrážky a búrky sa postarali o to, že nielen naše hlavné mesto je pod vodou, ale aj diaľnica D3. Na mieste zasahuje polícia, ktorá riadi napätú dopravnú situáciu. 

Dnešok je na Slovensku búrlivý a búrky prinášajú najmä prívalový lejak, ktorý zaplavuje. Pod vodou sa už ocitla takmer celá Bratislava, kde je mnoho ciest neprejazdných a hlásia dlhé kolóny na cestách.

Na severe Slovenska taktiež „nemajú na ružiach ustlané“. Na Kysuciach sa prehnali rovnako silné búrky, ktoré so sebou priniesli veľké množstvo vody. 

Podľa sieti amatérskych staníc Wunderground spadlo v tejto lokalite 48 mm zrážok, ktoré sa postarali okrem iného aj o zaplavenie tamojšej diaľnice.

Zaplavená diaľnica pri Čadci

„Upozorňujeme vodičov na obmedzenie v doprave diaľnica D3. Dôvodom je zatopená diaľnica vodou,“ uvádza žilinská polícia.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Žiline preto upozorňuje vodičov na obmedzenie v doprave, ktoré nastalo po búrke na diaľnici D3 v Čadci. 

Konkrétne ide o úsek cesty zo Svrčinovca − zjazd smerom na mesto Čadca, spresňuje polícia. 

Polícia už na mieste zasahuje

Policajná hliadka je už na mieste a reguluje dopravu. Policajti zároveň upozorňujú, že vodiči by mali v tomto úseku spomaliť a rešpektovať ich pokyny. 

Situácia je v tejto časti veľmi napätá a nebezpečná. Vody je na ceste veľké množstvo, ako je vidieť aj na videu. Jazdite preto opatrne!

Reklama MediaAd