VIDEO: Na juhu USA rozbíjali autá 5 cm krúpy

Dominik Cenkner

Kým v našich končinách sme si včera užívali slnečné počasie s príjemnými jarnými teplotami, juh USA musel opäť raz zápasiť s nepriaznivým počasím. Ani tentoraz sa to nezaobišlo bez vážnejších škôd.

Počas včerajšieho dňa sa južnými štátmi USA prehnal prudký systém búrok. Tie boli sprevádzané najmä rozsiahlym krupobitím.

Národný úrad pre oceánsky a atmosférický výskum prijal takmer 170 správ o krupobití. V 24 prípadoch išlo o hlásenia pomerne veľkých kusov krúp.

Tie mali priemer aj viac ako 5 cm. Spôsobili preto rozsiahle škody.

Najviac si to odniesli automobily zaparkované pred jednotlivými domami. Veľké krúpy ničili sklá i karosérie.

Tornáda tentoraz nezaznamenali

Búrkový systém so sebou priniesol početné a veľké krúpy, ale tornáda v oblasti tentokrát hlásené neboli. Taktiež neboli hlásené ani závažnejšie zranenia osôb či dokonca úmrtia.

Pripomeňme, že juh USA už niekoľko týždňov zápasí s nepriaznivým počasím. Takmer na pravidelnej báze sa tam vyskytujú búrky, výnimkou nie sú ani tornáda.

Len koncom marca sme vás informovali o ničivých tornádach, ktoré zasiahli najmä štát Alabama. Okrem rozsiahlych škôd si vyžiadali aj obete na životoch.

Konkrétne pri nich zahynulo najmenej 5 osôb. V Alabame a Georgii ostalo bez prúdu vyše 50 000 domácností.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Zajtra
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Nedeľa
Jasno
34 °C / 8 °C
Krištof
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd