VIDEO: Ničivé tornáda v americkej Alabame si vyžiadali najmenej 5 obetí

26.03.2021 o 11:30 - Dominik Cenkner
  • Článok

Najmenej 5 ľudí zomrelo vo štvrtok po tom, čo americký štát Alabama zasiahlo viacero tornád. Išlo už o druhú líniu silných búrok, ktoré za uplynulé dva týždne sužujú štáty na juhu USA.

VIDEO: Ničivé tornáda v americkej Alabame si vyžiadali najmenej 5 obetí
Takto to po tornáde vyzerá v meste Ohatchee v Alabame, zdroj: twitter.com/@brianemfinger

Ešte minulý týždeň v USA vystrájali silné búrky, ktoré so sebou priniesli aj niekoľko tornád. Tie spôsobili značné škody, najmä na juhu krajiny.

O novej sérii ničivých tornád sme vás informovali ešte v stredu. Tornáda sa očakávali v štátoch Mississippi, Alabama, Arkansas, Louisiana či Tennessee.

Nepriaznivá predpoveď sa naplnila. Vo štvrtok noci nášho času zasiahli najmä štát Alabama viaceré tornáda.

Tie si vyžiadali viacero obetí, nehovoriac o rozsiahlych škodách, ktoré napáchali. Len v Alabame a Georgii ostalo bez prúdu vyše 50 000 domácností.

Tornáda si vyžiadali viacero obetí

Koroner z okresu Calhoun v Alabame, Pat Brown, potvrdil, že pri vyčíňaní počasia prišlo o život najmenej päť ľudí. Podľa jeho slov išlo o dospelé osoby.

Brown uviedol, že traja členovia rodiny zomreli vo vnútri dreveného domu v Ohatchee, malom meste na východe Alabamy. Tornádo malo dom zmietnuť približne po 15. hodine miestneho času.

V mobilnom dome v rovnakom meste zomrel aj ďalší muž. Piatou obeťou je žena, ktorá taktiež zomrela v mobilnom dobe, ale vo Wellingtone.

Búrkové počasie má na svedomí rozsiahly studený front, ktorý sa blížil do spomínaných štátov od západu. Pred ním prúdil do oblasti veľmi teplý a vlhký vzduch z oblasti Mexického zálivu. Meteorológovia očakávajú nepriaznivé počasie ešte aj v priebehu dnešného dňa.

Najnovšie správy