Východné pobrežie Indie zasiahol cyklón Yaas. Vyžiadal si dve obete a milión evakuovaných

Dominik Cenkner

Cyklón Yaas v stredu zasiahol východné pobrežie Indie. Sprevádzaný bol prudkým dažďom a vysokými prívalovými vlnami. Úrady hlásia aj obete.

Yaas si doposiaľ vyžiadal najmenej dve obete. Poškodil tiež desiatky domov v štátoch Bangla a Odiša. Tie zasiahol dážď a búrlivé počasie ešte pred samotným príchodom cyklónu.

Obe obete mali zomrieť po zásahu prúdom z elektrického vedenia po tom, čo ich strhol vietor.

Rýchlosť vetra, ktorý cyklón doprevádza, sa odhaduje na 130 až 140 km/h. V nárazoch však dosahuje až 155 km/h.

Zo zasiahnutej oblasti muselo byť evakuovaných vyše milióna ľudí. Všetko v čase, kedy sa India potýka s vysokým nárastom počtu nakazených koronavírusom.

Oblasť sužujú aj 4-metrové vlny

Voda z prudkých zrážok a z vĺn už zaplavila pobrežné oblasti oboch spomínaných štátov. Napr. v turistami obľúbenom meste Digha je v uliciach voda až po kolená.

Prívalové vlny zas pre zmenu dosahujú výšku až 4 metre. Dobrou správou je aspoň skutočnosť, že pri postupe do indického vnútrozemia cyklón zoslabne na tropickú búrku.

Yaas je druhou búrkou, ktorá Indiu zasiahla za posledných desať dní. Minulý týždeň zasiahol západné pobrežie Indie cyklón Tauktae, ktorý si vyžiadal viac ako 150 obetí a spôsobil rozsiahle škody na majetku. Viac o tom si môžete prečítať v tomto článku.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd