Začala sa astronomická jar

Dominik Cenkner

Práve teraz, o 22:24 h, začala astronomická jar. Na severnej pologuli sa astronomická jar začína medzi 19. a 21. marcom a na južnej pologuli medzi 20. a 23. septembrom.

Astronomická jar sa neodvíja len od teploty, ale skôr od polohy Zeme voči Slnku. To znamená, že hoci teploty na danom mieste môžu byť stále na jesennej úrovni, astronomická jar je skôr o zvýšení slnečného žiarenia a predĺžení dní.

Je to tiež dôležité obdobie pre nadšencov pozorovania nočnej oblohy, resp. oblohy všeobecne. Počas jari sú na oblohe viditeľné niektoré z najjasnejších planét, ako napríklad Venuša, Mars a Jupiter. Dochádza aj k návratu niektorých jarných súhvezdí, ako sú Blíženci, Ryby, Lev a Panna, ktoré sú viditeľné na severnej pologuli. Viac na túto tému sme vám priniesli aj počas víkendu v nasledujúcom článku.

zdroj: pixabay.com
zdroj: pixabay.com
Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd