Búrky ešte nepoľavujú. Záhorie je pod vodou. Niektoré cesty sú neprejazdné

Veronika Salayová

Intenzívne búrky výrazne postupujú naším územím a prinášajú so sebou najmä silný vietor a veľké množstvo zrážok. Pod vodou sa po Kysuciach ocitlo aj Záhorie. 

Búrková línia z Čiech dnes v poobedňajších hodinách okolo 17.00 hod. prekročila hranice nášho územia, pričom najskôr zasiahla Kysuce, kam búrky priniesli obrovské množstvo prívalových zrážok. 

V Čadci v priebehu dvoch hodín spadlo vyše 36 mm zrážok podľa oficiálnych meraní SHMÚ, no podľa radarových odhadov mohlo v oblasti spadnúť od 60 až do 100 mm zrážok.

V obci Zákopčie aj v Čadci – mestskej časti Rieke, sa vyliali potoky. Aj okolité osady za krátku chvíľu zasiahla prívalová povodeň a voda odrezala do svety niekoľko osád. Na pomoc zamierili aj hasiči. 

Navyše búrky priniesli aj krupobitie a veľmi silný vietor, ktorý na Kysuciach polámal mnoho konárov a stromov. Popadané konáre museli hasiči odstraňovať napríklad aj v centre Žiliny. V Kysuckom Novom Meste vietor vyvalil strom. 

Silné búrky zaplavili Záhorie

Ďalšia vlna búrok zasiahla Záhorie, najmä jej severnú časť, kde rovnako búrky priniesli zosilnený vietor a intenzívne zrážky. Pod vodou sa ocitli viaceré cesty v obci Dojč a Humence v Senickom okrese, ktoré ostali pre veľké množstvo vody neprejazdné alebo ťažko prejazdné.

V smere do obce Dojč v Senickom okrese navyše spadol aj strom na vozovku a vytvorili sa tam dlhé kolóny. 

Búrky ešte nepoľavujú

Búrky sú ešte aj vo večerných hodinách pomerne intenzívne a prinášajú aj výraznú bleskovú aktivitu. Doteraz udrelo už vyše 10-tisíc bleskových výbojov. 

Búrlivo ostáva naďalej, pričom búrková línia postupuje smerom na juhovýchod a v neskorých večerných hodinách zasiahne väčšinu nášho územia. Búrky sa preženú celým stredným Slovenskom a v oblasti východného Slovenska sa začnú rozpadať.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Nedeľa
Prehánky
27 °C / 8 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd