Večer dorazí studený front. Ochladí sa a bude aj snežiť, pozor na poľadovicu

30.01.2021 o 11:16 - Ľubomír Franko
  • Článok

V sobotu sa naše územie nachádza v teplom sektore frontálneho systému. Na väčšine územia pozorujeme teploty nad nulou, mrzne len miestami na východe Slovenska. Večer dorazí studený front, ktorý prinesie sneženie a ochladenie.

Večer dorazí studený front. Ochladí sa a bude aj snežiť, pozor na poľadovicu

Ešte v piatok začal cez územie Slovenska postupovať teplý front. Ten priniesol na viaceré miesta dážď, no na strednom a východnom Slovensku prevažne snežilo.

Za teplým frontom sa začalo otepľovať. Už v piatok popoludní dosiahla teplota na krajnom západe takmer +7 °C.

Aj počas noci sa na Slovensku postupne otepľovalo a v sobotu dopoludnia je teplota nad nulou už na väčšine územia Slovenska. Mrzne len na Horehroní, Gemeri, vo východnej časti Spiša a vo väčšine Prešovského kraja. Vo zvyšných oblastiach sa tak prípadne napadnutý sneh topí.

V sobotu večer dorazí studený front

Studený front dorazí na Slovensko z Poľska približne po 14-tej hodine. Sprevádzaný bude postupným ochladzovaním a zosilnením vetra, zrážkovo by nemal byť výrazný. Napriek tomu očakávame, že občasné zrážky budú postupne prevažne snehové.

Teploty do večera rýchlo poklesnú a postupne sa dostanú pod bod mrazu. Do noci by malo mrznúť na celom Slovensku, čo môže viesť k tvorbe poľadovice. Pokles teploty je viditeľný aj na animácii nižšie.

Ochladenie sa postupne prejaví na celom území. Zotrvať by malo približne do utorka, kedy sa opäť začne otepľovať. Dovtedy ale budeme pozorovať celodenné mrazy s rannými teplotami často presahujúcimi -10 °C.

Najnovšie správy