Počasie Sliač - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Polooblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 14. 04. Sliač

Polooblačno
24 °C Polooblačno
Polooblačno
Ráno
16 °C - Polooblačno
Polooblačno
Popoludnie
24 °C - Polooblačno
Polooblačno
Večer
15 °C - Polooblačno

Zaujímavosti o lokalite

Sliač, známy svojim kúpeľníctvom a letiskom, sa nachádza na strednom Slovensku. Počasie a vývoj na Sliači je ovplyvnené jeho polohou v údolí medzi horskými masívmi, čo prináša určité klimatické vlastnosti.

Počasie v meste Sliač

Klima v Sliači je kontinentálna, s teplými letami a chladnými zimami, čo je typické pre stredné Slovensko. Letné mesiace prinášajú priemerné teploty okolo 20°C až 25°C, zatiaľ čo v zime môžu teploty klesnúť aj pod bod mrazu. Zrážky sú rozložené rovnomerne počas celého roka, pričom v letných mesiacoch môžu byť častejšie v podobe prudkých búrok.

Priemerné počasie na Sliači

  • Jar: Jar na Sliači je typicky teplá a slnečná, s priemernými teplotami od 10°C do 20°C. V tomto období môže dôjsť k rýchlym prechodom od chladnejších k jarným teplotám, pričom výkyvy počasia sú pomerne bežné.
  • Leto: Letné mesiace sú na Sliači teplé, s priemernými teplotami v rozmedzí 20°C až 30°C. Vysoké teploty môžu byť doplnené o krátke, ale intenzívne búrky, ktoré prinášajú osvieženie po horúcich dňoch.
  • Jeseň: Jeseň je na Sliači mierne chladnejšia s priemernými teplotami od 10°C do 15°C. Počasie je často stabilné a suché, čo umožňuje vychutnať si farebnú podívanú padajúcich listov a jasných dní.
  • Zima: Zimy sú na Sliači chladné, s priemernými teplotami okolo 0°C, ale môžu klesnúť aj pod bod mrazu. Sneženie je bežné, čo pridáva na zimnej atmosfére a umožňuje rôzne zimné športy a aktivity.
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram