Počasie Sliač - až 10 dní

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Prehánky

Predpoveď počasia na 10 dní

Prehánky

Dnes - Streda 17. 04.

12 °C / 4 °C
- Prehánky
Rudolf
Polooblačno

Zajtra - Štvrtok 18. 04.

12 °C / 2 °C
- Polooblačno
Valér
Skoro jasno

Piatok 19. 04.

11 °C / -1 °C
- Skoro jasno
Jela
Oblačno

Sobota 20. 04.

9 °C / 5 °C
- Oblačno
Marcel
Polooblačno

Nedeľa 21. 04.

10 °C / 2 °C
- Polooblačno
Ervín
Prehánky

Pondelok 22. 04.

9 °C / 3 °C
- Prehánky
Slavomír
Výdatnejší dážď

Utorok 23. 04.

11 °C / 1 °C
- Výdatnejší dážď
Vojtech
Dážď

Streda 24. 04.

10 °C / 6 °C
- Dážď
Juraj
Polooblačno

Štvrtok 25. 04.

12 °C / 1 °C
- Polooblačno
Marek

Piatok 26. 04.

6 °C / 2 °C
Jaroslava

Zaujímavosti o lokalite

Sliač, známy svojim kúpeľníctvom a letiskom, sa nachádza na strednom Slovensku. Počasie a vývoj na Sliači je ovplyvnené jeho polohou v údolí medzi horskými masívmi, čo prináša určité klimatické vlastnosti.

Počasie v meste Sliač

Klima v Sliači je kontinentálna, s teplými letami a chladnými zimami, čo je typické pre stredné Slovensko. Letné mesiace prinášajú priemerné teploty okolo 20°C až 25°C, zatiaľ čo v zime môžu teploty klesnúť aj pod bod mrazu. Zrážky sú rozložené rovnomerne počas celého roka, pričom v letných mesiacoch môžu byť častejšie v podobe prudkých búrok.

Priemerné počasie na Sliači

  • Jar: Jar na Sliači je typicky teplá a slnečná, s priemernými teplotami od 10°C do 20°C. V tomto období môže dôjsť k rýchlym prechodom od chladnejších k jarným teplotám, pričom výkyvy počasia sú pomerne bežné.
  • Leto: Letné mesiace sú na Sliači teplé, s priemernými teplotami v rozmedzí 20°C až 30°C. Vysoké teploty môžu byť doplnené o krátke, ale intenzívne búrky, ktoré prinášajú osvieženie po horúcich dňoch.
  • Jeseň: Jeseň je na Sliači mierne chladnejšia s priemernými teplotami od 10°C do 15°C. Počasie je často stabilné a suché, čo umožňuje vychutnať si farebnú podívanú padajúcich listov a jasných dní.
  • Zima: Zimy sú na Sliači chladné, s priemernými teplotami okolo 0°C, ale môžu klesnúť aj pod bod mrazu. Sneženie je bežné, čo pridáva na zimnej atmosfére a umožňuje rôzne zimné športy a aktivity.
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram