Počasie Michalovce - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na piatok 19. 04. Michalovce

Skoro jasno
11 °C Skoro jasno
Skoro jasno
Ráno
7 °C - Skoro jasno
Polooblačno
Popoludnie
12 °C - Polooblačno
Polooblačno
Večer
7 °C - Polooblačno

Predpoveď počasia na sobota 20. 04. Michalovce

Skoro jasno
14 °C Skoro jasno
Polooblačno
Ráno
8 °C - Polooblačno
Polooblačno
Popoludnie
14 °C - Polooblačno
Skoro jasno
Večer
8 °C - Skoro jasno

Predpoveď počasia na nedeľa 21. 04. Michalovce

Oblačno
11 °C Oblačno
Oblačno
Ráno
7 °C - Oblačno
Oblačno
Popoludnie
11 °C - Oblačno
Oblačno
Večer
8 °C - Oblačno

Zaujímavosti o lokalite

Michalovce sa nachádzajú vo východnej časti Východoslovenskej nížiny na brehu rieky Laborec v Košickom kraji. Neďaleko mesta sa nachádza vodná nádrž Zemplínska šírava. Počasie v Michalovciach je veľmi teplé, v lete teploty dosahujú aj 40 °C a často bývajú tropické dni. V zimnom ročnom období je naopak chladno s minimálnou vrstvou snehu.

V meste žije približne 39 000 obyvateľov. V meste sa nachádza Zemplínske múzeum, v ktorom sú umiestnené exponáty zo Starého a Michaloviec. Múzeum sa nachádza v kaštieli šľachticov, ktorý vznikol už v 17. storočí. Turisti si môžu taktiež prehliadnuť gréckokatolícky chrám Narodenia Presvätej Bohorodičky z roku 1771 alebo rímskokatolícky kostol Narodenia Panny Márie z roku 1313. Michalovce majú jedno z najstarších gymnázii na Slovensku fungujúce už od roku 1922. Atraktívnym miestom pre turistov je jazero Morské oko v nadmorskej výške 618 m.n.m.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram