Počasie Rožňava - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na sobota 20. 04. Rožňava

Prehánky
8 °C Prehánky
Jasno
Večer
4 °C - Jasno

Predpoveď počasia na nedeľa 21. 04. Rožňava

Oblačno
9 °C Oblačno
Polooblačno
Ráno
7 °C - Polooblačno
Oblačno
Popoludnie
10 °C - Oblačno
Oblačno
Večer
4 °C - Oblačno

Zaujímavosti o lokalite

Rožňava je ekonomickým a turistickým centrom Gemera ležiaca v Košickom kraji, nachádzajúca sa v Rožňavskej kotline medzi svahmi Slovenského Rudohoria a planinami Slovenského krasu. Rožňavou preteká rieka Slaná. Mesto má tradície v oblasti baníctva - ťažba rúd obsahujúcich zlato, striebro, meď a železo, školstva, remesiel a je taktiež biskupským sídlom Rožňavskej rímskokatolíckej diecézy založeným Máriou Teréziou v roku 1776 . Priemerné teploty v lete dosahujú 14,5 °C a v zimnom období okolo -5 °C s miernou snehovou pokrývkou.

V meste žije približne 20 000 obyvateľov na ploche 45,5 kilometra štvorcového. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1291. Navštíviť sa oplatí Mestskú vežu, Banícke múzeum, Radnicu, Katedrálu nanebovzatia Panny Márie pochádzajúcu z 13. Storočia  ale aj Gemerskú hvezdáreň. V blízkosti sa nachádza Hrad Krásna Hôrka, Kaštieľ Betliar a jaskyne Slovenského krasu. Turisti každoročné navštevujú Dni mesta, ktoré sa konajú v druhom septembrovom týždni. Rožňavu 13. Septembra 2003 navštívil pápež Ján Pavol II.

Počasie v Rožňave

Rožňava, ležiaca v juhovýchodnej časti Slovenska, je charakteristická svojou kontinentálnou klímou s miernymi vplyvmi z okolitých horských oblastí. V tejto časti krajiny sa stretnete s rozmanitými počasím ktoré sa líšia podľa ročných období. Počasie v Rožňave zvykne byť v noci chladné a naopak v lete teplé.

Priemerné počasie v Rožňave

  • Jar: Jarné mesiace (marec až máj) prinášajú postupné otepľovanie s priemernými teplotami od 5°C do 15°C. Je to obdobie, kedy sa môžu objaviť prudké zmeny počasia, od chladných rán po teplé dni.
  • Leto: Leto (jún až august) je v Rožňave teplé a príjemné s priemernými teplotami okolo 20°C až 25°C. Vysoké teploty môžu byť občas prerušené prudkými letnými búrkami.
  • Jeseň: Podzimné mesiace (september až november) sú známe svojou farebnou krásou a chladnejším počasím. Priemerné teploty klesajú z 15°C v septembri na okolo 5°C v novembri.
  • Zima: Zima (december až február) prináša chladnejšie počasie s priemernými teplotami okolo 0°C až -5°C. Sneženie je bežné, čo pridáva na zimnej atmosfére regiónu.
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram