Počasie Komárno - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Skoro jasno

Predpoveď počasia na piatok 01. 03. Komárno

Prehánky
11 °C Prehánky
Oblačno
Ráno
9 °C - Oblačno
Prehánky
Popoludnie
15 °C - Prehánky
Prehánky
Večer
11 °C - Prehánky

Predpoveď počasia na sobota 02. 03. Komárno

Skoro jasno
11 °C Skoro jasno
Skoro jasno
Ráno
7 °C - Skoro jasno
Skoro jasno
Popoludnie
16 °C - Skoro jasno
Skoro jasno
Večer
11 °C - Skoro jasno

Predpoveď počasia na nedeľa 03. 03. Komárno

Jasno
10 °C Jasno
Jasno
Ráno
8 °C - Jasno
Jasno
Popoludnie
17 °C - Jasno
Jasno
Večer
10 °C - Jasno

Zaujímavosti o lokalite

Komárno je okresné mesto v Nitrianskom kraji, ktoré leží na sútoku Dunaja a Váhu, na juhovýchodnom okraji Podunajskej roviny. Na ľavom brehu Dunaja sa nachádza väčšia časť historického sídla bývalého Uhorska a naopak na pravom brehu sa nachádza maďarská časť Komárom. Mestá sú spojené Alžbetiným mostom. Vďaka svojej polohe a priaznivej klíme je tu najväčší potenciál pre poľnohospodárske využívanie krajiny. Územie má veľmi dlhé vegetačné obdobie, čo umožňuje pestovať aj vysoko náročné plodiny. Priemerné zimné teploty sa pohybujú okolo 0°C, v lete dosahujú aj 35°C.

Počet obyvateľov je približne 33 000. Väčšina historických a kultúrnych pamiatok, vrátane centra mesta bývalého Komárna, sa zachovala dodnes. Atraktívnymi pamiatkami pre turistov sú Podunajské múzeum, Komárňanský pevnostný systém - systém bášt a opevnení mesta, Rímskokatolícky kostol sv. Ondreja z roku 1626 a Nádvorie Európy je námestie obklopené stavbami v architektonickom štýle 45 európskych krajín. Pre mesto je typická lodná preprava po rieke Dunaj, či už nákladná alebo aj osobná s nádhernými výhľadmi na obidve časti mesta.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram