Počasie Komárno - až 10 dní

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na 10 dní

Polooblačno

Dnes - Streda 28. 02.

16 °C / 7 °C
- Polooblačno
Zlatica
Oblačno

Zajtra - Štvrtok 29. 02.

17 °C / 6 °C
- Oblačno
Radomír
Oblačno

Piatok 01. 03.

13 °C / 7 °C
- Oblačno
Albín
Skoro jasno

Sobota 02. 03.

15 °C / 8 °C
- Skoro jasno
Anežka
Skoro jasno

Nedeľa 03. 03.

16 °C / 8 °C
- Skoro jasno
Bohumil
Oblačno

Pondelok 04. 03.

16 °C / 7 °C
- Oblačno
Kazimír
Oblačno

Utorok 05. 03.

15 °C / 7 °C
- Oblačno
Fridrich
Dážď

Streda 06. 03.

12 °C / 7 °C
- Dážď
Radoslav
Jasno

Štvrtok 07. 03.

11 °C / 4 °C
- Jasno
Tomáš

Zaujímavosti o lokalite

Komárno je okresné mesto v Nitrianskom kraji, ktoré leží na sútoku Dunaja a Váhu, na juhovýchodnom okraji Podunajskej roviny. Na ľavom brehu Dunaja sa nachádza väčšia časť historického sídla bývalého Uhorska a naopak na pravom brehu sa nachádza maďarská časť Komárom. Mestá sú spojené Alžbetiným mostom. Vďaka svojej polohe a priaznivej klíme je tu najväčší potenciál pre poľnohospodárske využívanie krajiny. Územie má veľmi dlhé vegetačné obdobie, čo umožňuje pestovať aj vysoko náročné plodiny. Priemerné zimné teploty sa pohybujú okolo 0°C, v lete dosahujú aj 35°C.

Počet obyvateľov je približne 33 000. Väčšina historických a kultúrnych pamiatok, vrátane centra mesta bývalého Komárna, sa zachovala dodnes. Atraktívnymi pamiatkami pre turistov sú Podunajské múzeum, Komárňanský pevnostný systém - systém bášt a opevnení mesta, Rímskokatolícky kostol sv. Ondreja z roku 1626 a Nádvorie Európy je námestie obklopené stavbami v architektonickom štýle 45 európskych krajín. Pre mesto je typická lodná preprava po rieke Dunaj, či už nákladná alebo aj osobná s nádhernými výhľadmi na obidve časti mesta.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram