Počasie Poprad na dnes. Predpoveď počasia na zajtra

Zaujímavosti o lokalite

Počasie v meste POPRAD a predpoveď na zajtra, ako aj na nasledujúce dni v meste je komplikovaná na predpoveď vďaka tomu, že v tomto meste prevláda premenlivé počasie, ktoré sa ťažšie predvída.

Poprad, okresné mesto, leží v Prešovskom kraji, v Popradskej kotline. Zo severu je mesto obklopené Vysokými a Belianskymi Tatrami, z východ Levočským pohorím, z juhu nízkou pahorkatinou Kozích chrbtov a zo západ pahorkatinou Štrbského rozvodia. Mestom preteká rieka Poprad. Poprad patrí klimaticky do mierne teplej oblasti, kde priemerná teplota v januári dosahuje -4°C, júlová teplota dosahuje v priemere 17°C. Klíma Popradu je veľmi ovplyvnená Vysokými Tatrami, ktoré patrí do chladnej klimatickej oblasti. V meste žije cez 50 000 obyvateľov. Historické centrum je sústredené okolo Námestia svätého Egídia, ktoré je obklopené domami prevažne z 18. a 19. Storočia a nachádza sa na ňom najcennejšia historická pamiatka mesta kostol sv. Egídia z konca 13. storočia.

Medzi moderné miesta záujmu pre návštevníkov  patrí aquapark AquaCity Poprad. V okolí Popradu sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách -  Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso. Rodáčkou z Popradu je slovenská profesionálna tenistka Daniela Hantuchová a súčasný slovenský prezident Andrej Kiska.