Počasie Poprad - až 10 dní

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Prehánky

Predpoveď počasia na 10 dní

Prehánky

Dnes - Streda 17. 04.

8 °C / -1 °C
- Prehánky
Rudolf
Oblačno

Zajtra - Štvrtok 18. 04.

8 °C / -1 °C
- Oblačno
Valér
Prehánky

Piatok 19. 04.

7 °C / -0 °C
- Prehánky
Jela
Prehánky

Sobota 20. 04.

10 °C / 1 °C
- Prehánky
Marcel
Oblačno

Nedeľa 21. 04.

6 °C / 3 °C
- Oblačno
Ervín
Polooblačno

Pondelok 22. 04.

8 °C / -2 °C
- Polooblačno
Slavomír
Polooblačno

Utorok 23. 04.

8 °C / -2 °C
- Polooblačno
Vojtech
Dážď

Streda 24. 04.

6 °C / 3 °C
- Dážď
Juraj
Dážď

Štvrtok 25. 04.

10 °C / 3 °C
- Dážď
Marek

Zaujímavosti o lokalite

Počasie v meste POPRAD a predpoveď na zajtra, ako aj na nasledujúce dni v meste je komplikovaná na predpoveď vďaka tomu, že v tomto meste prevláda premenlivé počasie, ktoré sa ťažšie predvída.

Poprad, okresné mesto, leží v Prešovskom kraji, v Popradskej kotline. Zo severu je mesto obklopené Vysokými a Belianskymi Tatrami, z východ Levočským pohorím, z juhu nízkou pahorkatinou Kozích chrbtov a zo západ pahorkatinou Štrbského rozvodia. Mestom preteká rieka Poprad. Poprad patrí klimaticky do mierne teplej oblasti, kde priemerná teplota v januári dosahuje -4°C, júlová teplota dosahuje v priemere 17°C. Klíma Popradu je veľmi ovplyvnená Vysokými Tatrami, ktoré patrí do chladnej klimatickej oblasti. V meste žije cez 50 000 obyvateľov. Historické centrum je sústredené okolo Námestia svätého Egídia, ktoré je obklopené domami prevažne z 18. a 19. Storočia a nachádza sa na ňom najcennejšia historická pamiatka mesta kostol sv. Egídia z konca 13. storočia.

Medzi moderné miesta záujmu pre návštevníkov  patrí aquapark AquaCity Poprad. V okolí Popradu sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách -  Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso. Rodáčkou z Popradu je slovenská profesionálna tenistka Daniela Hantuchová a súčasný slovenský prezident Andrej Kiska.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram