Počasie Myjava - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Polooblačno

Predpoveď počasia na sobota 13. 04. Myjava

Polooblačno
20 °C Polooblačno
Polooblačno
Večer
14 °C - Polooblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 14. 04. Myjava

Polooblačno
22 °C Polooblačno
Polooblačno
Ráno
16 °C - Polooblačno
Polooblačno
Popoludnie
22 °C - Polooblačno
Polooblačno
Večer
17 °C - Polooblačno

Zaujímavosti o lokalite

Myjava je mesto Trenčianskeho kraja, ležiace v centrálnej časti Myjavskej pahorkatiny, na nive rieky Myjava a jej prítoku Cengelka. Myjava sa radí do mierne teplej klimatickej oblasti s horskou klímou a s malou inverziou teplôt. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 8°C. Priemerné ročné teploty v letnom mesiaci júl dosahujú 19°C, v najchladnejšom mesiaci január klesajú na hodnotu −2°C.

V meste žije približne 11 300 obyvateľov. Najstaršou historickou mestskou pamiatkou je rímskokatolícky Krmanov kostol vybudovaný medzi rokmi 1697 až 1729 v barokovom slohu. Svoj pomník v meste má aj M.R. Štefánik, ktorý sa nachádza oproti evanjelickému kostolu. Domáci na športové účely využívajú mestský športový areál v ktorom sa nachádza letné kúpalisko, krytá plaváreň s výukovým bazénom, futbalový štadión, futbalové ihrisko so škvárovým okruhom, zimný štadión s umelou ľadovou plochou, mestská športová hala, malá športová hala, sauna, solárium, fitness centrum, kolkáreň a biliardový klub.  

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram