Počasie Žilina - až 10 dní

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na 10 dní

Oblačno

Dnes - Utorok 23. 04.

11 °C / -0 °C
- Oblačno
Vojtech
Prehánky

Zajtra - Streda 24. 04.

7 °C / 2 °C
- Prehánky
Juraj
Oblačno

Štvrtok 25. 04.

9 °C / -1 °C
- Oblačno
Marek
Skoro jasno

Piatok 26. 04.

11 °C / 3 °C
- Skoro jasno
Jaroslava
Oblačno

Sobota 27. 04.

16 °C / 2 °C
- Oblačno
Jaroslav
Skoro jasno

Nedeľa 28. 04.

20 °C / 7 °C
- Skoro jasno
Jarmila
Jasno

Pondelok 29. 04.

22 °C / 9 °C
- Jasno
Lea
Jasno

Utorok 30. 04.

23 °C / 8 °C
- Jasno
Anastázia
Jasno

Streda 01. 05.

23 °C / 8 °C
- Jasno
Sviatok práce

Zaujímavosti o lokalite

Žilina je pôvabné mesto na severozápade Slovenska, známe svojou rozmanitou históriou, kultúrnym bohatstvom a nádhernými prírodnými scenériami. Geograficky sa nachádza na sútoku rieky Váh a pri úpätí troch horských pohorí - Malá Fatra, Veľká Fatra a Žilinská kotlina, čo má zásadný vplyv na počasie v regióne.

Táto unikátna poloha znamená, že počasie v Žiline môže byť pomerne premenlivé, s výraznými rozdielmi medzi ročnými obdobiami. Predpoveď počasia je preto dôležitá pre obyvateľov aj návštevníkov mesta, najmä pre tých, ktorí sa vydávajú na turistiku alebo iné vonkajšie aktivity v okolitých pohoriach.

V Žiline žije približne 85 000 obyvateľov, vďaka čomu je 4. najväčšie miesto na Slovensku. Od 10. storočia až do roku 1918 bola súčasťou Maďarského kráľovstva. Nachádza sa najbližšie k poľským aj českým hraniciam. Turisti navštevujú mesto kvôli historickému centru mesta, od roku 1990 patriacemu do Mestskej pamiatkovej rezervácie, Budinský hrad či Kostol Sv. Štefana kráľa.

Počasie v Žiline

Počasie v meste ŽILINA a predpoveď na zajtra, ako aj na nasledujúce dni v meste je komplikovaná na predpoveď vďaka tomu, že na severe často prevláda premenlivé počasie, ktoré sa ťažšie predvída.

Počasie v Žiline býva typické pre strednú Európu. Letá sú zvyčajne teplé s priemernými teplotami okolo 20-25°C, zatiaľ čo zimy sú chladné s teplotami často klesajúcimi pod bod mrazu. Sneženie je časté, najmä v hornej časti mesta, čo pridáva k jeho zimnej atmosfére.

Priemerné počasie v Žiline

Jarné obdobie (marec-máj):

Jar v Žiline prináša postupný nárast teplôt po zimnom období. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 5 až 15°C. Zrážky sú častejšie, no často sú to mierne dažde.

Letné obdobie (jún-august):

Leto prichádza s teplom a slnkom. Priemerné teploty dosahujú 15 až 25°C, pričom najteplejšie dni môžu presahovať 30°C. Zrážky sú menej časté, ale občasné búrky môžu sprevádzať horúce dni.

Jesenné obdobie (september-november):

Jeseň v Žiline prináša zmenu farebnosti krajiny a mierne ochladenie. Priemerné teploty sa znova pohybujú medzi 5 až 15°C. Zrážky sa stávajú častejšími, najmä v neskoršej časti obdobia.

Zimné obdobie (december-február):

Zima prináša chladné a niekedy mrazivé dni. Priemerné teploty klesajú na rozpätie od -5 do 5°C. Sneženie je bežné, čo pridáva k zimnej atmosfére a tvorí scenériu, akoby vyšitú do vaty.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram