AKTUÁLNE: Oblasť poškodenú zemetrasením v Turecku zasiahli povodne. Objavilo sa aj tornádo

Veronika Sádovská

Nepriaznivé počasie sužuje región zemetrasení v Turecku. Obyvateľov trápi vyčíňanie počasia od tornáda až po bleskové povodne.

Prudké búrky si minulý týždeň v regióne tureckého zemetrasenia vyžiadali niekoľko obetí. Bleskové povodne zmietli autá a poškodili množstvo budov. Zúrilo aj tornádo. Silné lejaky by mali pokračovať aj v piatok.

Búrka, prívalové dažde a krupobitie spôsobili veľké škody v juhovýchodnom Turecku. Niekoľko ľudí zomrelo a ďalší boli zranení.

Záchranné zložky pokračovali v pátraní po nezvestných osobách. Nepriaznivé počasie je hlásené až do piatku. Očakávajú sa ďalšie zrážky a silné búrky.

Záplavy, búrky aj tornádo

Po výdatných dažďoch z minulého týždňa sa masy vody prehnali ulicami a domami, ktorým hrozilo zrútenie. Zničili aj niekoľko áut.

Mestom Pazracik zničenom zemetraseniami sa prehnalo tornádo. Strhávalo strechy, prevracalo kontajnery a poškodilo domy. Na videu je jasne vidieť ako vzduchom lietajú trosky.

Regiónom Kahramanmaras, ťažko poškodenom zemetrasením, doteraz bývali ľudia v stanoch a obytných kontajneroch. Vyše 170 stanov bolo poškodených. Mesto Adana po krupobití vyzeralo ako keby tam padal sneh.

Vysoké úhrny zrážok

Od stredy do piatku na juhu krajiny, najmä v regióne Anatólia, opakovane zúrili silné búrky, ktoré viedli k záplavám. Oblasť zemetrasení už o týždeň skôr zasiahli búrky. Miestami spadlo len za 24 hodín viac ako 50 litrov zrážok na meter štvorcový, miestami aj viac ako 80 litrov.

Mnoho ľudí v regióne žije v prístreškoch po ničivom zemetrasení zo 6. februára, ktoré si vyžiadalo viac ako 57 000 obetí. Silné dažde v regióne spôsobili záplavy len v polovici marca, pri ktorých zahynulo najmenej 18 ľudí.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd