Cez Vianoce budú teploty na západe atakovať +10 °C

Ľubomír Franko

Vianoce sa nezadržateľne blížia a s nimi aj avízované oteplenie. To zasiahne najmä západnú polovicu Slovenska, kde vysoké teploty spôsobia roztápanie snehovej pokrývky.

Ako sme už včera informovali, v priebehu Vianoc nás čaká výraznejšie oteplenie. Teploty budú narastať a oteplí sa na mnohých miestach. Keďže k nám teplý vzduch dorazí za teplým frontom od západu, práve v západnej polovici Slovenska bude oteplenie najvýraznejšie. 

Teplý vzduch sa dostane na naše územie za teplým frontom. Západné Slovensko sa postupne ocitne v teplom sektore frontálneho systému a teploty porastú. Počas vianočných sviatkov očakávame najmä na západe teploty, ktoré môžu dosiahnuť +4 až +9 °C. So snehom tak najmä v oblasti Podunajskej nížiny a na Záhorí s vysokou pravdepodobnosťou rátať nemôžeme. 

Stred a východ Slovenska budú podľa posledných behov modelu ovplyvnené najmenej. Teploty tu mierne vystúpia, no nie až na také výrazné hodnoty. Teploty sa z terajších do -5 °C dostanú na cca 0 °C. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd