Na západe napadlo najviac snehu za celú zimu. Pozrite si zasnežené Slovensko

Peter Minárik

Uplynulé hodiny priniesli na Slovensko sneženie, ktoré prekvapilo predovšetkým západné Slovensko. V oblasti Malých Karpát evidujú vôbec najvyššiu snehovú pokrývku za celú doterajšiu zimu. Sneh však pokryl aj ďalšie oblasti nášho územia.

Počas uplynulej noci sužovali naše územie pomerne výdatné zrážky. Tie priniesol front, ktorý sa nad našou oblasťou vlní a na ňom sa vytvárajú jednotlivé zrážkové vlny.

Za uplynulých 24 hodín spadlo na našom území plošne až do 25 mm zrážok. Najviac zrážok spadlo v oblasti východného Horehronia a na západnom Slovensku. V okolí Hurbanova, Levíc, či Bratislavy spadlo až okolo 20 mm zrážok. K pomerne zaujímavej stanici došlo v oblasti Malých Karpát.

V Modre napadlo najviac snehu za celú zimu

Počas uplynulej noci sa od výšky 400 metrov vyskytovali sneženie. To vo veľkej miere zasiahlo aj oblasť Malých Karpát, kde sneh výrazne pribúdal. K prekvapivej situácii došlo na stanici SHMÚ v Modre, ktorá leží v nadmorskej výške 530 metrov. Napadlo tu až 24 cm snehu

vývoj snehovej pokrývky na stanici Modra, zdroj: SHMÚ
vývoj snehovej pokrývky na stanici Modra, zdroj: SHMÚ

To, že napadol sneh v Malých Karpatoch nie je ničím výnimočné. Výnimočné však je to, že ide o najvyššiu snehovú pokrývku počas celej tohtoročnej zimy. V doterajšej histórii meraní stanice (od roku 1988) sa ešte nestalo, aby tu v apríli zaznamenali vôbec najvyššiu snehovú pokrývku za celú zimu 

Nová snehová pokrývka patrí v Modre k najvyšším z celého Slovenska. Sneh však pribúdal aj na iných miestach,

Zasnežený je predovšetkým sever

K ránu napadol sneh aj v Bratislave. Na Kolibe evidujú 3 cm nového snehu. Napríklad v Liesku na Orave k rovnakému času napadli 4 cm snehu a v Poprade 3 cm.

Počas uplynulej noci snežilo aj na ďalších miestach severného Slovenska predovšetkým na Kysuciach, Orave, Liptove, či na Spiši, kde sa zobudili do bieleho rána. Situáciu v jednotlivých mestách si môžete pozrieť v galérii.

Snehové zrážky sa na našom území budú vyskytovať aj naďalej, pričom budú sústredené predovšetkým do oblasti severného Slovenska. Výdatne však už snežiť nebude.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Zajtra
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Nedeľa
Jasno
34 °C / 8 °C
Krištof
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd