Víkend bude plný búrok. Búrky udrú najmä v nedeľu

Víkend bude plný búrok. Búrky udrú najmä v nedeľu
Peter Minárik

Nasledujúci víkend si užijú milovníci búrok. Búrky totiž zasiahnu mnohé miesta nášho územia a budú aj intenzívnejšie.

Pred nami je veľmi teplý, no aj búrlivý víkend a to najmä jeho záver, kedy počasie na našom území ovplyvní studený front.

Pred týmto studeným frontom do našej oblasti bude prúdiť teplejší a vlhší vzduch v ktorom sa v sobotu budú vytvárať búrky.

Teplejší a vlhší vzduch sa počas dňa dobre labilizuje, čo vyjadruje index CAPE. Ako vidieť, najvyššie hodnoty CAPE sa v sobotu očakávajú na strednom a východnom Slovensku a práve tu by mali byť búrky najvýraznejšie.

V nedeľu k nám pred studeným frontom vyvrcholí prílev teplého vzduchu a už len samotný studený front bude impulzom, pre expanziu búrok. Búrky sa v nedeľu očakávajú na viacerých miestach.

Počas búrok, ktoré budú najmä v nedeľu intenzívnejšie očakávajte prívalové zrážky a výskyt krúp. V nedeľu sa na čele studeného frontu môže vyskytnúť aj silnejší vietor.

V pondelok sa ochladí a počas sa upokojí.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd