Zajtra sa opäť ukážu búrky

Ľubomír Franko

Počas zajtrajšieho dňa sa opäť objavia búrky. Pred studeným frontom k nám bude počas zajtrajšieho dňa vrcholiť prílev teplého vzduchu a zároveň sa bude labilizovať. Na západnom Slovensku sa pred blížiacim frontom vytvorí takzvaná línia konvergencie. V oblasti tejto línie bude vzduch nútený stúpať do výšky.

Búrky by mali spočiatku vznikať najmä v kopcovitých terénoch Slovenska (s výnimkou východu). Najskôr sa objavia na západe, už na poludnie. Vďaka línii konvergencie sa práve na západe môžu objaviť kdekoľvek. Ich sprievodným javom budú najmä prívalové zrážky a krupobitie. S príchodom studeného frontu narastie aj dynamika a v popoludňajších hodinách môžu búrky sformovať aj búrkové komplexy, ktoré postúpia zo západného nad Stredné Slovensko. Na východe je na búrky najmenšia pravdepodobnosť. 

Búrky budú postupovať od západu na východ a slabnúť by mali vo večerných hodinách.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd