Aké bude tohtoročné LETO? Pozrite si najnovšie vyhliadky

16.05.2021 o 18:00 - Ľubomír Franko
  • Článok

Leto je už pomaly za rohom a s ním aj prvé bližšie predikcie počasia na toto obdobie. Aké bude v lete počasie? Bude teplejšie či chladné? Máme počítať s početnými búrkami?

Aké bude tohtoročné LETO? Pozrite si najnovšie vyhliadky

Viaceré časti Európy zažili nádych leta už koncom marca či začiatkom apríla. Na Slovensku sme prvý letný deň zaznamenali 1. apríla, kedy sa teplota v Kráľovej pri Senci vyšplhala na +26,0 °C. 

Následne sme pozorovali teplotne podpriemerný a jeden z najchladnejších aprílov v histórii. Ani máj zatiaľ nie je teplotne nadpriemerný a počas najbližších dní by sa to ani zmeniť nemalo.

Aké bude leto 2021?

Portál Accuweather každoročne prináša predpovede na ročné obdobia. Tentokrát ide o predpoveď na leto v Európe v roku 2021.

Začiatok leta by mal byť v strednej Európe premenlivý. Spočiatku očakávame dynamickejšie počasie s častými studenými frontami. To bude viesť k tvorbe prehánok a búrok a takisto k veternejšiemu počasiu.

Postupne by sa mal charakter počasia meniť a stabilné počasie, ktoré bude panovať začiatkom leta na juhu Európy, sa presunie nad strednú Európu.

Očakávané počasie v Európe počas leta podľa Accuweather, zdroj: Accuwaether
Očakávané počasie v Európe počas leta podľa Accuweather, zdroj: Accuwaether

Júl a august by mali byť v strednej Európe teplejšie a stabilnejšie. Budeme pozorovať viac slnečných lúčov a pravdepodobne aj nadpriemerné teploty. 

Takéto podmienky ale nevylučujú silnejšie popoludňajšie búrky, ktoré by sa mali vyskytovať najmä v hornatých oblastiach.

Najteplejšie počasie sa očakáva na Pyrenejskom polostrove, kde by mohli mať teplotne vysoko nadpriemerné počasie. Naopak na Britských ostrovoch a v Škandinávii by mali mať vlhké a chladné počasie.

Najnovšie správy