Počasie Košice - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na piatok 19. 04. Košice

Oblačno
11 °C Oblačno
Polooblačno
Večer
6 °C - Polooblačno

Predpoveď počasia na sobota 20. 04. Košice

Oblačno
4 °C Oblačno
Oblačno
Ráno
8 °C - Oblačno
Skoro jasno
Popoludnie
12 °C - Skoro jasno
Skoro jasno
Večer
6 °C - Skoro jasno

Predpoveď počasia na nedeľa 21. 04. Košice

Oblačno
10 °C Oblačno
Oblačno
Ráno
7 °C - Oblačno
Oblačno
Popoludnie
10 °C - Oblačno
Oblačno
Večer
7 °C - Oblačno

Zaujímavosti o lokalite

Košice, druhé najväčšie mesto na Slovensku a metropola východnej časti krajiny, predstavuje kultúrne a historické srdce regiónu. Mesto, známe svojou bohatou históriou a unikátnou architektúrou, je významným centrom vzdelania, kultúry a priemyslu.

Košice sa nachádzajú v oblasti s umierneným kontinentálnym podnebím, čo znamená, že počasie v meste je charakterizované teplými letami a chladnými, menej mrazivými zimami v porovnaní so severnejšími časťami Slovenska. Predpoveď počasia v Košiciach je pre obyvateľov i návštevníkov dôležitá, najmä pri plánovaní rôznych aktivít, ako sú návštevy mnohých historických pamiatok, kultúrnych podujatí a festivalov, ktoré mesto ponúka.

Počasie v meste KOŠICE a predpoveď na zajtra, ako aj na nasledujúce dni v meste je jednoduchá na predpoveď vďaka tomu, že vo východoslovenskej metropole prevláda skôr suchšie počasie, ktoré sa ľahšie predvída.

V oblasti počasia, predpoveď pre Košice je zvlášť dôležitá v zime, keď môžu byť teploty pomerne nízke, a v lete, kedy sa teploty môžu výrazne zvýšiť. Mesto je známe svojím príjemným prostredím a ponúka množstvo vonkajších aktivít a zelených priestorov, čo robí predpoveď počasia dôležitým nástrojom pre plánovanie denných aktivít. Košice, hlavné mesto Európskej Kultúry v roku 2013, je najväčšie mesto na východe a druhé najväčšie mesto Slovenskej republiky. 

Mesto je známe kvôli množstvu chránených budov z obdobia renesancie, baroka a gotiky. Mesto sa nachádza vo vlhkom kontinentálnom podnebí na okraji miernej tepelnej zóny. Košice sú krajským mestom s počtom obyvateľov 240 000. Najznámejšia budova v meste a turistickým symbolom Košíc je Dom svätej Alžbety, najväčší kostol na Slovensku a zároveň najvýchodnejšia gotická katedrála v Európe. Taktiež sa tu nachádza známe Štátne divadlo Košice, ktoré ma tri súbory – činoherný, operný a baletný. Košice sú prezývané aj ako metropola východu.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram