Dnes bude veľmi teplo. Môže to byť najteplejší deň roka

Peter Minárik

Dnešný deň bude na našom území mimoriadne teplý a teploty na západe Slovenska budú atakovať až hranicu +35 °C. Môžeme tak zaznamenať najteplejší deň roka.

Pred nami je mimoriadne teplý deň. Teploty vyrazia v priebehu dňa vysoko nad hranicu +30 °C a je takmer isté, že nás čaká jeden z najteplejších dní tohto roka a môže to byť vôbec najteplejším dňom.

Do našej oblasti totiž dnes bude pred blížiacim sa studeným frontom vrcholiť od juhozápadu príliv veľmi teplého vzduchu a práve ten zodvihne dnešné teploty poriadne vysoko.

Tie sa na našom území dostanú na +27 až +32 °C, ale na západnom Slovensku bude výrazne teplejšie. Maximálne teploty sa vyšplhajú na +32 až +35°C a je možné, že hranicu +35 °C teploty pokoria.

Doteraz najteplejším dňom roka 2020 je 10. júl, kedy v Senici bolo nameraných až +35,3 °C a práve na Záhorí by dnes mohlo byť opäť najteplejšie.

Numerické modely dokonca počítajú s tým, že teplota by na Záhorí mohla prekonať aj hranicu +35 °C a zamieriť si to až k +36 °C.

Teploty tak dnes budú atakovať tohtoročné maximum a dnešný júlový deň môže byť doteraz najteplejším dňom roka.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Fedor
Zajtra
Dážď
11 °C / 5 °C
Dana
Streda
Prehánky
13 °C / -1 °C
Rudolf
Štvrtok
Prehánky
12 °C / -1 °C
Valér
Piatok
Prehánky
11 °C / -3 °C
Jela
Sobota
Občasný dážď
10 °C / -4 °C
Marcel
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd