Pred počasím varujú aj vo Francúzsku

Peter Minárik

Silný vietor začne vo Francúzsku už túto noc spôsobovať problémy. Okrem nárazového vetra sa očakávajú aj výrazné zrážky.

V Alpes-Maritimes bola vydaná červená výstraha, kvôli dažďu a povodniam s predpokladaným množstvom 250 mm, miestami až 300 mm, a to hlavne v údoliach Roya, Tinée a Vésubie a v oblastiach Grasse.

Okrem červenej výstrahy je v platnosti aj oranžová výstraha pre Alpes-de-Haute-Provence, Hautes-Alpes a Ardèche pre rovnaký fenomén, s očakávanými zrážkami 100 až 130 mm, miestami až 150 mm.

Silný južný vietor sa objaví počas noci zo štvrtka na piatok v údolí Rhôny a prilahlých oblastiach s rýchlosťou 80 až 100 km/h v nížinách a 120 km/h na hrebeňoch. Pre tento jav je v oblastiach Rhône, Isère, Loire, Haute-Loire, Drôme a Ardèche vyhlásená oranžová výstraha.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd